הרב ברלנד נעצר עם חסידיו, פצועים בעת המעצר

המשטרה עצרה את הרב אליעזר ברלנד, אשתו ועוד ארבעה ממקורביהם, בחשד לניצול של אזרחים וסחיטת כספים. במהלך ביצוע המעצרים התחוללה מהומה במקום, אבנים נזרקו אל השוטרים, וכמה מהם נפצעו

חדשות כיפה
יד בשבט התשפ
,
09 בפברואר, 2020 7:36
הרב אליעזר ברלנד

הרב אליעזר ברלנדצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

סוף לסאגה? המשטרה עצרה הבוקר (א') את הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת 'שובו בנים', שהורשע בעבר בעבירות מין חמורות, יחד עם אשתו וארבעה ממקורביהם, בחשד לניצול חוזר ונשנה של אזרחים וסחיטת כספיהם, בתמורה לברכות ולתפילות. הם נעצרו בחשד לעושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס בשווי מאות מיליוני שקלים.

בעת המעצר התפתחה מהומה במקום, ואבנים הושלכו לעבר השוטרים על ידי חסידים של ברלנד. מספר שוטרים נפצעו ונזקקו לטיפול. המפגינים פוזרו ברימוני הלם.

https://twitter.com/newsisrael13/status/1226399723621421058

בהודעת המשטרה נאמר כי בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה נגד ברלנד ומקורביו, בחשד לעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס חמורות שבוצעו עפ"י החשד לאורך מספר שנים ע"י החשודים.
עם התקדמות החקירה, הצליחו החוקרים לפענח את דפוס הפעולה של החשודים, שמתנהלים עפ"י החשד באופן הררכי, בו לכל אחד מהם תפקיד מוגדר, והכל תחת חסותו ושימוש בשמו של החשוד המרכזי, הרב אליעזר ברלנד.

החקירה התמקדה בשני מישורים עיקריים: 
המישור הפלילי, איסוף ראיות ועדויות נגד החשודים, שפעלו עפ"י החשד תוך ניצול ציני ואכזרי של מאות אזרחים ובני משפחותיהם, שהיו ככל הנראה בשעתם הקשה ביותר, ודרשו מהם עשרות אלפי שקלים בעבור ברכות ומרפא.
המישור הכלכלי, בו הצליחו חוקרי המשטרה בשיתוף עם פקיד שומה חקירות ירושלים ברשות המיסים והמוסד לביטוח הלאומי, לחשוף תשתית לביצוע מגוון עבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסות ועבירות מס בשווי מאות מיליוני שקלים, שעפ"י החשד הלבינו החשודים באמצעות שימוש בעשרות חשבונות בנק ששימשו להם כפלטפורמה.

בהמשך היום יובאו חלק מהחשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים.

09.02.2020

1. המשטרה אינה עושה את תפקידה (נ נח נחמ נחמן )

משטרה מושחתת עד היסוד; "לידי המשטרה הגיעו ראיות שנאספו על ידי "תחקירנית"" - עיתונאית, ועל סמך זה הם מפיצים סיפורים ? לאן הגענו ?

המשטרה אינה עושה את תפקידה, רק עושה פוזות שמוזמנות ומתוזמנות על ידי התקשורת. כל המעצרים המתוקשרים והדיס-אינפורמציה האלה - זה ניסויים שנעשים בבני אדם, שיש להם חיים ומשפחה !!!

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

2. לא יאומן כי יסופר - שוב העלילו עליו עלילות שווא - תופרים לו תיק - והמבין יבין. (שוב העלילו עליו עלילות שווא)

לא יאומן כי יסופר - שוב העלילו עליו עלילות שווא - תופרים לו תיק - והמבין יבין. המשטרה הציונית העכזרי כמו שהיה בגרמניה עוצרת אותו, והאדמה לא רועשת? מי יכול להראות לנו עוד צדיק כזה שמוסר נפשו עבור בעלי תשובה, עבור העם, עבור השכינה הקדושה, ובעבור נשים צנועות וצדקניות וכו' וכו' וכו' ומעלה אותם דרך המלך, ועוזר להם להקים בית נאמן בישראל, מי כמו הגאון הגדול הצדיק המקובל מרנו ורבנן הרב שליטא? ? ?? ? ???? ?? ? וידוע מי שמקנא משמיץ - ומי שמשמיץ מקנה בו!!! וְשׁוֹטִים אלו שרודפים אותו עֲתִידִין לִתֵּן אֶת הַדִּין, כדכתיב קל נקמות השם. והאות הזה יהיה ישר מהשמים בקרוב ממש.

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

3. משטרה של מטומטמים (יניב)

כל הרבנים ובמיוחד רבני ברסלב הקימו רעש ואמרו שהאדם הזה לא רב וגרוע מזה אמרו שהוא נוכל מטורף ורשע מרושע כולם יודעים מיהו אבל המשטרה לא עשתה כלום במשך כל התקופה ובנתיים אנשים סבלו ומתו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: פלאש 90. אורי לנץ

משאל כיפה: רוב הנשים ממשיכות ללכת למקווה

קרא עוד