סגור

ישראל גנץ ויוחאי דמרי בראיון משותף לכיפה: "מאות אלפי יהודים ביו"ש חיים תחת כיבוש"

ראש המועצה האזורית בנימין וראש המועצה האזורית הר חברון אומרים לחדשות כיפה כי מדינת ישראל נמצאת ברגע היסטורי: "חייבים להחיל את הריבונות הישראלית ביו"ש באופן מיידי"

מירב כהן, חדשות כיפה
ט בשבט התשפ
,
04 בפברואר, 2020 13:21
מאהל התמיכה בריבונות

מאהל התמיכה בריבונותצילום: יח"צ

על רק תכנית המאה שמציע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הגיעו היום (ג') לירושלים ראשי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן למאהל שהוקם כדי את ראש הממשלה בנימין נתניהו להחיל את הריבונות הישראלית על כל שטחי יהודה ושומרון באופן מיידי.

צפו בדברים של גנץ ודמרי: 

ביום חמישי אתם מתכננים לפרק את אוהל המחאה, מה צפוי לקרות לאחר מכן?

גנץ: "ביום חמישי נעשה הערכת מצב מחודשת לאור ההתפתחויות ונראה מה ניתן לעשות."

אתם מתכננים פעולות יותר רדיקליות?  

דמרי: "קודם כל אנשי אמונה אנחנו. אנחנו מבינים שאנחנו נמצאים ברגע היסטורי ולכן אנחנו נותנים חיבוק חזק לראש הממשלה. נתניהו הגיע עד לבאר, נסע לארצות הברית, הביא בשורה ענקית לכל תושבי יהודה ושומרון. לערבים שגרים ביו"ש יש את הרשות הפלסטינית שתומכת בהם. חצי מיליון יהודים שחיים ביו"ש חיים תחת כיבוש ותחת שלטון צבאי. את הדבר הזה אנחנו מבקשים לשנות - להחיל את החוק הישראלי זה כביכול דבר כל כך פשוט. אנחנו אזרחים לא סוג ב' ולא סוג ג', אנחנו אזרחים שווי זכויות. 

אם האמריקאים לא יסכימו להחלת הריבונות ללא הקמת מדינה פלסטינית, זו הרי עסקה כוללת ולא תכנית כבקשתך?

גנץ: "אנחנו לא סוחרים במדינת ישראל, באנו לכאן אחרי הרבה מאוד שנים ויש לנו זכות על הארץ. נתניהו צריך לעשות מעשה אמיץ אחרי הרבה מאוד שנים בשלטון הימין".  

 

04.02.2020

1. מה אתם אומרים? (ש)

פתאום גיליתם שיש שם כיבוש ומשטר צבאי? לא חשבתם על זה לפני שקניתי שם בית?

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

2. קוצים ודרדרים (שלמה)

אתם לא מענינים את רוב מוחלט של העם היהודי ואת רוב החברה הישראלית
לא התנחלתם אפילו בישבנים שלנו
תשבתו עד ראש השנה- את מי זה מענין ולמי אכפת

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

3. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

4. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

5. שמע ישראל-ביביבלוף =לעבודת אלילים -כל מי שנותן חסות וסוגד לפושע עבריין הסנדק דון ביבי בגיהנום יסים את חייו (דניאל)

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

6. תחת כיבוש? (אזרח)

הצחקתם אותי אדוני הארץ.

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

7. היהירות של מועצת יש"ע - מאמר של אפי שרון (פוסט חשוב)

זוהי קריאת ענווה לראשי יו"ש,
היזהרו שלא למתוח את החבל יותר מדי! היזהרו ממדיניות הגם-גם שלכם!
מה הפלא שישראל גנץ מתחמק ולא יודע לענות לשאלה פשוטה שמפנה אליו כתבת מאחד הערוצים: "זו מחאה או תמיכה?" הרי הוא עצמו נתן שי לרוה"מ וטען ש"בעבר היו ממשלות שלא השקיעו ביו"ש וכיום יש לנו ממשלה שאומרת אחרת ומשקיעה בפיתוח ההתיישבות....ותודה לראש הממשלה..." וזמן קצר אחר כך הוא רטן "תפסיק לדבר ימין ולעשות שמאל". ואף העז להחרים פגישה עם רוה"מ...
המסקנה שלי שראשי מועצות ביו"ש עוד לא החליטו באמת מה הם רוצים. האם לתמוך בראש הממשלה או למחות נגדו? הם מבולבלים, אולי בצדק, ומנסים לבלבל גם אותנו.
בבוקר הם מצטלמים מחובקים עם ראש הממשלה, בלילה הולכים לישון בלעדיו. אחד מהם מגדיר את האוהל כאוהל מחאה, השני מגדירו כאוהל תמיכה. חלק מהם הבינו שנפלו בפח כשהתלוו לנסיעתו של רוה"מ לוושינגטון ומנסים כעת לצאת מזה בכבוד איכשהו, האחרים עדיין בטוחים שהם שגרירי תכנית ה-100 ותפקידם להמליץ בחום על תכנית טראמפ.
לא זכורה לי כזו אמביוולנטיות ביחס של ראשי מועצות ביו"ש לראש הממשלה.
היהירות הזו של ראשי מועצות ביו"ש כאילו הם אלו שיישברו את ראש הממשלה כדי שיחליט על הכרזת ריבונות ללא הסכמת טראמפ ממש הזויה. אתם באמת מצפים עכשיו לקבלת החלטה של נתניהו גם במחיר פיצוץ מול ארצות הברית והחלטה של טראמפ שלא לכבד את הריבונות שתוחל על ידנו? אם התשובה היא כן, תחשבו שוב.
שיהיה ברור, כבר אמרתי וכתבתי בעבר שאני מעריך מאוד! את ראש הממשלה למרות שאינני נמנה על עדת מעריציו. התחושה שלי שאי אפשר בפחות מחודש לפני בחירות לבטל תחושה של הרבה שנים כי ראש הממשלה לא היה מספיק חד והחלטי לגבי ריבונות ובנייה בכל מרחבי יהודה ושומרון.
יחד עם זאת מרגיש לי שדווקא בעת הזו ראשי מועצות ביו"ש צריכים קצת להתבגר. התחושה שלי, ואני מעריך שגם של הרבה אחרים, שהם משחקים במגרש שגדול עליהם בכמה מידות ועכשיו עליהם להמתין, לתת לראש הממשלה מספיק זמן להתמודד עם המשמעויות של תכנית ה 100 בלי איומים, בלי שביתות ועם הרבה יותר ענווה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דווקא בבית נדבקים הכי הרבה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הכי בטוח בסגר? 65.8% נדבקו בקורונה בבית

קרא עוד