עונש מאסר למ"כ מנצח יהודה שהואשם בתקיפת צעירים בדואים

במסגרת הסדר טיעון, לפיו יישלח המ"כ לשישים יום בכלא, הוא הורשע בבית הדין הצבאי בעבירות של תקיפה ואיומים. עורך דינו, איתמר בן גביר: "בפרקליטות הצבאית מגלים מוטיבציית יתר להרשיע חיילים מצטיינים"

חדשות כיפה
כ בחשון התשפ
,
18 בנובמבר, 2019 18:48
חיילים בבסיס צבאי. אילוסטרציה

חיילים בבסיס צבאי. אילוסטרציהצילום: יעקב נעמי, פלאש 90

בית הדין הצבאי ביפו הרשיע היום (ב') את המ"כ מגדוד נצח יהודה, שהואשם יחד עם חייליו בתקיפה של צעירים מהפזורה הבדואית לפני מספר שבועות, בעבירות של תקיפה ואיומים, וזאת לאחר שבמסגרת הסדר טיעון התביעה הצבאית מחקה סעיפים של שימוש בנשק ואיומים. 

הוסכם בין הצדדים כי התביעה וההגנה יעתרו לעונש משותף של שישים ימי מאסר, וכן עבודות שירות למ"כ, כלפיו נטען שהוביל את חייליו ותקף את הצעירים. המ"כ כבר עצור קרוב לחודש כך שבמסגרת ניכויים ישוחרר בעוד שלושה שבועות מהכלא. לפני כשבועיים הושג הסדר טיעון עם חיילים נוספים שהיו מעורבים באירוע.

כזכור, החיילים טענו כי הצעירים איימו עליהם כי ידקרו אותם ויפגעו בהם, נכון להיום, אף אחד מן הצעירים שהיו מעורבים באירוע לא נעצר. 

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את המ"כ וחייל נוסף שמסרב להסדר טיעון וטוען לחפותו, אמר בתגובה להסדר הטיעון: "בעניינו של המ"כ הוסכם בין הצדדים למחוק את הסעיפים החמורים, אך יחד עם זאת צר לי כי בפרקליטות הצבאית מגלים מוטיבציית יתר להרשיע חיילים מצטיינים, כאשר היה נכון לתת למ"כ צל"ש ולא להרשיע אותו בעבירה פלילית".  

עוד אומר בן גביר: "המ"כ הגיב לאיומים מצידם של הצעירים הבדואים שהילכו אימים עליו ועל חייליו, פעל בנחישות וחתר למגע ולא נכון היה לשפוט אותו". 

לדבריו, "יחד עם זאת לאור חתונתו הקריבה והעובדה שנותרו לו שלושה שבועות בכלא, החלטנו בדיעבד לקבל את הסדר הטיעון ובלבד שהחייל הגיבור יוכל להמשיך את חייו כסדרם, ולאחר השהות הממושכת שלא בצדק במאסר, יעזוב את הצבא.  לצד כל זאת, מדובר ביום שחור למדינת ישראל, יום בו לוחם מצטיין נאלץ לעזוב את הצבא בגלל חוסר גיבוי מצד המערכת המשפטית".

19.11.2019

1. עשב שוטה. גזען עלוב. בריון עם נשק על חלשים בלי נשק. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
19.11.2019

2. קראו להם בתקשורת החולנית פראיירים (שירה)

מסכנים

דווח על תגובה לא ראויה
19.11.2019

3. הסדר טיעון (ש)

למה המערכת מסכימה להסדר טיעון עם עבריינים כאלה שיוצרים אחרי זמן קצר ומבזים את המערכת. הסדר טיעון שייך במקום של 'מודה ועוזב'. חייל שפשע עורך דינו טוען שהוא גיבור ומגיע לו צל"ש צריך לשאת במלוא העונש.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ואז הגיעה ימינה: דווקא כשנתניהו הגיע לשיא, הכל התחיל להתפרק

קרא עוד