גיבור לא רק במותו: המעשה האצילי של רס"ל עומר סמדג'ה שנפל בעזה

רס"ל עומר סמדג'ה נפל בעזה, אך זכה להעניק חיים גם בחייו. לפני חמש שנים נמצא מתאים להצלת חיים לתרומת מח עצם של חולה בלוקמיה והציל את חייו | הוא יובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/06/24 12:13 טו בסיון התשפד

גיבור לא רק במותו: המעשה האצילי של רס"ל עומר סמדג'ה שנפל בעזה
רס"ל עומר סמדג'ה ז"ל, צילום: דובר צה"ל

בתקרית הפצמ"רים הקשה שבמסדרון נצרים ברצועת עזה, נפלו הלילה (ו') שני לוחמי צה"ל במילואים, רס"ב סעדיה יעקב דרעי ורס"ל עומר סמדג'ה. בעמותת עזר מציון ספדו לסמדג'ה ופרסמו כי זכה להציל חיים גם לפני חמש שנים בעת שנמצא מתאים לתרום מח עצם לאדם שהיה זקוק לכך.

"עומר לא חשב פעמיים והגיע עם אביו"

בשנת 2019 עומר קיבל טלפון מממאגר מח העצם הלאומי של עמותת עזר מציון ונאמר לו כי נמצא מתאים להצלת חיים לתרומת מח עצם של חולה בלוקמיה. עומר לא חשב פעמיים והגיע עם אביו אורן לבית אורנית של העמותה, תרם מח עצם והציל חיים.

חללי צה"ל

חללי צה"ל, צילום: דובר צה"ל, באדיבות המשלפחה

"עמותת עזר מציון מתאבלת וכואבת את נפילתו של רס"ל (במיל') עומר סמדג'ה הי"ד אתמול מפגיעת פצמ"ר ברצועת עזה" כתבו בעמותה. מנהלת מאגר מח העצם הלאומי של עמותת עזר מציון ד"ר ברכה זיסר: "אנו רואים במלחמה הזו את חיילינו הגיבורים שנפלו בשדה הקרב, כשאנו זכינו לראות את גבורתם גם בחזית אחרת. גיבורים שזכו להציל חיים ולהעניק אור גדול כשנרתמו ותרמו מח עצם עבור אדם שלא הכירו. גם עומר הי"ד היה אחד מאותם גיבורים. אנו מצדיעים לו ומשתתפים בצערה הכבד של המשפחה."