בטקס שנערך בשילה הקדומה, המפקד הסרוג סיים את תפקידו

מפקד חטיבת בנימין יהונתן שטיינברג סיים את תפקידו הערב, ויצא ללימודים במכללה לביטחון לאומי. אלוף משנה אליאב אלבז נכנס לתפקידו, "חטיבה שהיא סמל של חלוציות, גבורה ושיח אמיץ וכנה. מספר תהילים ניתן ללמוד על חשיבות המקום, לב הארץ - חבל בנימין, מרכז דתי ורוחני"

חדשות כיפה 18/08/21 22:51 י באלול התשפא

בטקס שנערך בשילה הקדומה, המפקד הסרוג סיים את תפקידו
יהונתן שטיינברג נפרד, צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל מעדכן הערב (ד') כי אלוף-משנה אליאב אלבז נכנס לתפקיד מפקד חטיבת "בנימין", במקומו של אלוף-משנה יהונתן שטינברג, אשר כיהן בתפקיד כשנתיים ויחל בקרוב את לימודיו במכללה לביטחון לאומי. טקס החילופים נערך בשילה הקדומה, בראשות מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, ובהשתתפות מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

"שטיינברג, נבחרת לפקד על חטיבת בנימין, חטיבה מורכבת, זאת בשל היותך אחד ממפקדי השטח הטובים ביותר בצה״ל", אמר מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת - אלוף יניב אלאלוף, "בחודשים הסמוכים להגעתך יצאו ממרחב רמאללה מספר רב של פיגועים קשים ביותר, פיגועים בהם נרצחו אזרחים ונהרגו לוחמים. התייצבת ונדרשת לניצול יום-יומי של יכולותיך הרבות והמגוונות אותן רכשת בתפקידי הפיקוד והמטה שביצעת. חטיבת בנימין תחת פיקודך בשנתיים האחרונות, סיכלה טרור בהיקפים גבוהים יותר מכל אזור אחר ביהודה ושומרון. בדיוק ובשיטתיות הגנתם על ההתיישבות, ובחדות ומקצועיות הכרעתם בהתקלויות עם מחבלים. באשר למחליף, אמר אלאלוף, "אלבז, פיקדתי עליך כלוחם צעיר בגדוד 202 ובמספר תפקידי פיקוד לאורך הדרך. הכשרון, אומץ הלב, הצניעות, החריצות, הנסיון, הבגרות וקור הרוח שכל כך מאפיינים אותך, יאפשרו לך להמשיך ולהוביל את האתגרים הרבים שבפתח, אני בטוח בהצלחתך".

אלוף-משנה יהונתן שטינברג, המפקד היוצא של חטיבת בנימין אמר: "בשנתיים האחרונות חווינו ימים של שקט ושגרה ולצערנו גם פיגועים, ימי מתיחות והסלמה במהלך מבצע ׳שומר החומות׳. לא היה כמעט ולו יום אחד, בו לא נדרשנו לתת מענה לטרור בגזרה. ואכן, גם בשבוע האחרון נמנע פיגוע קשה, בזכות ערנות ואחריות של אזרח מן השורה ותגובה מהירה וחדה של הלוחמים בשטח. אך גם לא היה כמעט ולו יום אחד, בו נמנענו מלפעול בעומק השטח - בעיר רמאללה, בכפרים ובמחנות הפליטים, בכל מקום שנדרשנו. ביום, בלילה ואף בימים מאתגרים ומורכבים, התעקשנו על שימור חופש הפעולה, רדפנו את האויב בנחישות ובעצמה באלפי פשיטות ומבצעים, סיכלנו טרור וביססנו את ההרתעה. אלבז ידידי, אני מעביר אלייך בחרדת קודש את הפיקוד על הגזרה. אתגרים מבצעיים רבים ואחריות אדירה. אין כאן רגע אחד של מנוחה, לא בלילה, לא ביום, לא ביום חול ולא בשבת. אך גם אין כאן רגע אחד בו אתה לא מרגיש שייך, מלא בסיפוק והכרת תודה, על הזכות לעמוד בראש המגנים על חבל ארץ מיוחד זה".

צילום: דובר צה"ל

"היום, בגאווה עצומה ומתוך תחושת אחריות, אני מקבל על עצמי את הפיקוד על חטיבת "בנימין", אמר
מפקד חטיבת "בנימין" הנכנס, אלוף-משנה אליאב אלבז, "חטיבה שהיא סמל של חלוציות, גבורה ושיח אמיץ וכנה. מספר תהילים ניתן ללמוד על חשיבות המקום, לב הארץ - חבל בנימין, מרכז דתי ורוחני. יהונתן, אנחנו מסיימים היום תקופת חפיפה מהארוכות ומהיסודיות שעברתי בשירותי הצבאי. אני מודה לך בשם תושבי בנימין על שעשית למען ביטחונם יומם וליל. וברמה האישית על העברת פיקוד מקצועית, ערכית וחברית וצנועה. למדתי ממך רבות בתקופה קצרה זו. תודה."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר