סגור

עמית סגל נגד התקשורת הישראלית: "אין כאן סימטריה"

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, יוצא נגד הסיקור התקשורתי של הלינץ' המזעזע בבת-ים, שגדול בכמה מונים מסיקור הפרעות ביהודים ושאר האירועים במערכה הצבאית ומבהיר: "ציור הסימטריה המעוות הזה גם עלול לעלות בחיי אדם"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ב בסיון התשפא
,
13 במאי, 2021 11:27
עמית סגל

עמית סגלצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הלינץ' המזעזע בבת-ים בו תקפו פורעים יהודים ערבי שנקלע למקום והביאו לפציעתו, עלה לכותרות בכל כלי התקשורת הישראלים, שבחלקם אף הגדילו את סיקור האירוע על חשבון הפרעות הרבות של ערבים ביהודים והלינץ' ביהודי בעכו שנפצע באורח אנוש וכעת מצבו השתפר. 

עיתונאי חדשות 12, עמית סגל, מבהיר הבוקר (ה') בפוסט בפייסבוק כי בניגוד להיקף הסיקור התקשורתי, אין כאן סימטריה בין האירועים. "פורעים ערבים עברו אמש, זה הערב השני, בין כל העסקים של היהודים בעיר עכו, מציתים אותם אחד אחד, ואם יש בפנים יהודים שאפשר להרוג – הרי זה משובח. העובדה שגם אזרחי עכו הערבית ישקעו עקב כך לאבטלה ועוני לא עניינה אותם, אל מול הערך הנשגב של מלחמה ביהודים".

"בבית החולים עדיין נלחם על חייו יהודי בן למעלה משמונים שנלכד במלון האפנדי שעלה באש", אמר סגל, "ניסיונות לינץ' בוצעו בלוד, טמרה ובעכו וגם בירושלים בתחילת השבוע אבל מי בכלל זוכר. פורעים ערבים מעברו השני של הצד הירוק רצחו ילד יהודי בן חמש שהתחפש בפורים האחרון לצב נינג'ה, עובדת זרה מהודו, אישה מחולון שהייתה בדרכה הביתה, אב ובתו מלוד. יהודים רבים נפצעו גם הלילה בלוד מירי חי, אבנים, סלעים, בקבוקי תבערה ושריפות. בחיפה שישים נפגעים משאיפת עשן שנגרמה מהצתת מכוניות של יהודים. זו רשימה חלקית שבחלקית, אפילו לא עשירית מכלל אירועי השבוע".

פרשן חדשות 12 התייחס לאירועי אמש בבת ים ואמר כי, "במקביל, אירע אתמול בלילה לינץ' מחריד בבת ים. פורעים יהודים היכו ערבי (בדגל ישראל, למרבה הזוועה) כשציציות מתנופפות תחת בגדיהם של האנשים האלה, חסרי צלם א-לוהים. השב"כ צריך לרדוף ולאתר אותם אחד אחד ולהושיב אותם בכלא לשנים רבות. לו היו שם שוטרים, היו צריכים לנטרל אותם".

"מהיכרותנו את הטיפול המדינתי בקיצונים היהודיים המועטים, הוא יבוצע: כך הוצאה מחוץ לחוק, הנציגים היחידים שפסל בג"צ מריצה לכנסת היו יהודים, המעצרים המנהליים היחידים בישראל היו של חשודי טרור יהודיים. הסיקור בתקשורת העברית מתמקד שוב ושוב בבת ים, האם זה המקרה ההפוך בתקשורת הערבית? האם גם שם השדרנים כולם מזדעזעים מניסיונות הרצח הסיטונאיים נגד יהודים?", שאל סגל.

"לא, אין סימטריה", הבהיר סגל, "למרות הניסיונות המגושמים להמציא אותה עוד בטרם הלינץ' בבת ים. אלה לא 'עימותים בערים המעורבות', אלא התנפלות של פורעים ערבים על אזרחים יהודים, רכושם, משפחותיהם והמקומות הקדושים להם. זו לא 'אלימות הדדית' אלא גל עצום של התנפלות על הדו-קיום, שכנגדו עולה עכשיו קומץ יהודי אלים במספר מקומות מועט במדינה. רבע שעה אחרי הלינץ' בבת ים כבר קרס הטלפון שלי מגינויים, בלי אבל ובלי בערך, של כל צמרת המדינה, מהנשיא ריבלין ועד סמוטריץ'. למה לקח לחברי הכנסת הערבים למעלה מיממה עד שהפסיקו לגמגם (ולא כולם)? ואיך זה שעוד לא שמענו גינוי צלול אחד, אחד! מחברי המשותפת ורע"מ לירי המתועב של חמאס, שהרג שלשום לפנות בוקר אזרח ערבי ובתו? לו התנפלו פושעים פליליים ערבים על אזרחים ערבים בלוד הייתה זעקתם עולה השמימה, ובצדק. אך כאשר מדובר בפרעות, בנשק חי, נגד אזרחים יהודים, הכל מגיע כמו מברקים של פעם: מגומגם, מקוטע, ובאיחור".

פרשן חדשות 12 הוסיף והדגיש כי, "מי שמנסה בכוח, כל החיים, לייצר סימטריה, מבקש לשדר כאילו יש כאן מלחמת אזרחים סטייל בלפסט, בין שני לאומים או שתי דתות. ולא היא. משחר הציונות יהודים הכירו בנוכחות הערבית, אך ערבים לא הכירו בנוכחות היהודית. עזה יכלה לחיות בשלום ובשגשוג לולא החליטה להתנפץ בשנאה אל חומותינו. גם לוד יכלה לפרוח, ועכו פרחה, עד שהתפרץ גל השנאה המבהיל הזה. אף לינץ' יהודי לא בוצע מעולם, סתם כך, ללא סיבה, בתושבי חיפה הערבית, יפו הערבית, לוד הערבית או רמלה הערבית. מעולם לא התפרעו יהודים בכותל נגד הערבים בהר הבית, רק להפך. והם עוד מעזים לומר שאל אקצה בסכנה".

"ציור הסימטריה המעוות הזה גם עלול לעלות בחיי אדם", הבהיר סגל, "כל עוד מדינת ישראל תסרב להכיר במצב היא תתמהמה בלשלוח צבא לערים המעורבות, כשם שהטלת העוצר בלוד התמהמהה. עוד שווה להקדיש פעם מחשבה לצורך הפסיכולוגי בהלקאה על החזה תחת אש. אבל לא עכשיו. אין זמן, ואין סימטריה".

13.05.2021

1. יישר כח (גיל)

המזל הגדול שיש את עמית סגל לאזן קצת את התקשורת ההזויה, זה כל-כך בולט ,שלדעתי כל אדם כנה גם אם הוא לא ימין קיצוני, מרגיש וחש זאת, עצוב.

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

2. עמית סגל (יהודי גאה)

החדשות זה לא שפוגעים ביהודי זה לא ששורפים מלון או צימרים של יהודים זה לא שברגע זה אכסנית הנוער בעכו עולה באשכי זה לא חדשות בעני התקשורת מהשמאל הקיצוני הישראלי או שופטי ישראל השמאלנים מי גר בעי הוד בתי 48אנשי רוח שמאלנים תחזירו את בתי האבן ביפו בסידני עלי היום נוף ים צבועים

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

3. הם מעונינים שיפגעו יהודים (ראש הממשלה בנט השקרן)

התשקורת מעונינת שיפגעו יהודים לכן הם מסיתים נגד היהודים

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

4. לסיים את מחמת העצמאות (אלי)

הגיע הזמן לסיים את מחלמת העצמאות ניסינו במשך 70 שנה לחיות לצד התתי אנוש האלה שנקראים ערביי 48 עם של זורקי אבנים ואונסי עזים מתקרבן ומתבכיין בעצמאות דיין עצר אותם משום מה מלברוח באחת ההחלטות הגרועות ביותר שקיבל וקיבל הרבה כאלה הגיע הזמן שכל מי שמתפרע ינותק מעטיני המדינה תלקח תעודת הזהות ויגורש לסוריה שימחה שם

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

5. תקשורת אויב (אלי)

כן עמית זה לא סוד התקשורת בישראל איבדה את זה לגמרי וכפי שזה נראה אף אחד לא יכול לעשות כלום בנושא

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

6. מהאימה מפני רפי רשף (דניאל)

באמת עמית ? מה קרה התעוררת? למה כאשר הקולגה שלך לוקץ כתב כתבה גיזענית כלפי החרדים אתה והחבר שלךשרקי השתפנתם מול רפי רשף ופחדתם להביע את דעתכם ????

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

7. מהאימה מפני רפי רשף (דניאל)

באמת עמית ? מה קרה התעוררת? למה כאשר הקולגה שלך לוקץ כתב כתבה גיזענית כלפי החרדים אתה והחבר שלךשרקי השתפנתם מול רפי רשף ופחדתם להביע את דעתכם ????

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

8. עמית, תדגיש את זה בערוץ השמאלני שלך. יחד עם דנה וייס השמאלנית שלא נותנת לך לדבר ואתה כל הזמן נותן לה (אופק)

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

9. השמאלנים שונאים את היהודים אפילו יותר מהערבים (ה)

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

10. מכעיס (מכעיס)

כל כך צודק. זה מכעיס ומקומם שאי אפשר לסבול את זה יותר

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

11. סגל (משה)

עכשיו המפכל הצביע על האשם במה שקורה במדינה.והוא בן גביר חבר בוועדת החוץ ובטחון.חחחחחח.ושלא שירת בצהל ורק ברדק עושה מהיום שגדל.עצוב.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

12. עמית סגל יהודי גאה (אבי בכר)

חזק ואמץ עמית , קולך נישמע בעוצמה מול סותמי הפיות הנירפות דיין, וויס ולוי.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

13. עמית סגל יישר כוח ,עיתונאי ישר והגון החריג מבין הליצנים באולפן (יהודיה גאה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר