סגור

בנט: "בחירות חמישיות או ממשלת חירום"

יו"ר ימינה אומר בהצהרה לתקשורת כי ראש הממשלה טרק בפניהם את הדלת וכי קיימות שתי אפשרויות, בחירות נוספות או הקמת ממשלה. "אינני יכול להבטיח שנצליח בהקמת ממשלת החירום הזו, מבטיח שננסה". בדבריו לא התייחס למכתבו של שיקלי

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כג באייר התשפא
,
05 במאי, 2021 17:39
בנט.

בנט. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, ערך אחר הצהריים (ד') הצהרה לכלי התקשורת, בעקבות כישלונו של חבר הכנסת בנימין נתניהו להרכיב ממשלה, ועל רקע הפגישות שנערכו היום בבית הנשיא עם ראשי המפלגות, שמסרו את המלצותיהם החדשות לנשיא ראובן ריבלין. שר הביטחון לשעבר לא התייחס בדבריו למכתבו של חבר מפלגתו, ח"כ עמיחי שיקלי.

בנט ביקש את המנדט לעצמו | גוש השינוי ותקווה חדשה המליצו על לפיד

"מזה שנתיים וחצי שמדינת ישראל נמצאת בסחרור אינסופי של בחירות", פתח בנט את דבריו. "כאילו אחזה בנו מחלה של השמדה עצמית. עוד בחירות ועוד בחירות - זה לא רק פארסה יקרה ומיותרת. זו גם פגיעה ישירה ומיידית בחיים של בני אדם. בפגועי המלחמות שאין ממשלה מתפקדת שתעזור להם. 
בעסקים שקרסו בקורונה שאין ממשלה מתפקדת כדי להסיר מהם ביורוקרטיה. באזרחים שחיים בנגב ובגליל תחת אלימות קשה. אין תקציב, אין ממשלה, אין תכניות עבודה. יש רק מריבות, כאוס, שנאה ובעיקר – חרדה עצומה בציבור. בערב הבחירות הבטחתי - מה שהיה הוא לא מה שיהיה".

יו"ר ימינה התעלם מההצעה שהציג לו ראש הממשלה, לפיה בנט יכהן ראשון כראש ממשלת רוטציה. "האמת היא פשוטה - נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה ימנית. עשיתי הכל, יחד עם חבריי, כדי שזה יצליח. חברי הכנסת של ימינה היו מהראשונים שהתייצבו ואמרו פומבית - ניכנס לממשלה ימנית. 
לא דרשנו שררה. דרשנו ממשלה שאכפת לה מהאזרחים". 

בנט המשיך: "משך 28 יום הפכנו כל אבן, עשינו כל מאמץ, בשיתוף עם ראשי מפלגות אחרים מגוש הימין שגילו אחריות ורצון טוב. אפילו ביממה האחרונה עשינו ניסיון אחרון להותיר אפשרות לממשלת ימין, אך נתניהו טרק עליה את הדלת".  

בדבריו הציג שר הביטחון לשעבר שתי אפשרויות: "להמשיך בעוד בחירות ועוד בחירות עם עסקים קורסים,- או להקים ממשלת חירום רחבה, מאתגרת אמנם, אבל כזאת שתוציא את העגלה מהבוץ. פשוט. שתי אופציות. או בחירות או ממשלת חירום". 

"אני רוצה לפנות פה לחבריי הטובים בימין ולומר להם: זה הזמן לעצור ולחשב מסלול מחדש. מי שיקח את ישראל, בציניות, לבחירות חמישיות, על בסיס אינטרסים אישיים, בניגוד מוחלט לצרכי העם והמדינה -העם לא יסלח לו. זה הזמן  להקמת ממשלת אחדות. כל מפלגות הימין מוזמנות פנינה. אל תתלוננו על המציאות, תייצרו מציאות". 

בנט אמר כי הדלת פתוחה בפני כל המפלגות לצורך הקמת ממשלה. "יש רק קו אחד שמנחה אותנו: לא לבחירות חמישיות. מי שלא מצטרף לממשלת אחדות, פוגע באחדות. מי שמנסה להוביל אותנו לבחירות חמישיות, ימצא אותנו מולו. אינני יכול להבטיח שנצליח בהקמת ממשלת החירום הזו, אבל אני מבטיח שננסה". 

"האם באמת ח"כ עומר ברלב ממפלגת העבודה וח"כ מתן כהנא אינם יכולים לשבת באותה קואליציה?
האם אנשים שמסוגלים להילחם יחד בלבנון או בעזה, אינם מסוגלים לשבת יחד באותה ממשלה? זה באמת כ"כ לא אפשרי?", תהה בנט.


 

05.05.2021

1. העם לא יסלח לבנט שהולך עם הרשימה המשותפת ומרץ והעבודה בניגוד להתחייבויות שלו ערב הבחירות. בן אדם נבזי חסר מילה וחסר ישרות. ללא קשר פוליטי העם אוהב ומכ (ליאור)

דווח על תגובה לא ראויה
05.05.2021

2. ראש הממשלה הציע לך רוטציה. מה עוד אתה רוצה??? (עידן)

דווח על תגובה לא ראויה
05.05.2021

3. הוא כנראה חושב שיהודים הם מטומטמים עם זכרון קצר כמו הבוחרים של בני גנץ, גנב קולות כמוהו. (יחיאל)

דווח על תגובה לא ראויה
05.05.2021

4. פתטי (דודו)

חצי מהעם בז לו
החצי השני מנצל אותו
והוא משחק אותה כאילו הוא מציל את המולדת

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

5. תזכיר לכולם מי הכניס אותנו לסחרור של עוד ועוד בחירות (גלעד)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

6. איתך!!! (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב מאזוז, תוקף את סמוטריץ'  צילום: Flash90

הרב מאזוז נגד סמוטריץ': "מגיע לו עונש"

קרא עוד