סגור

הרמטכ"ל כוכבי: "בתקופת מחלוקת זו, הצפירה קוראת לנו להתלכד סביב זיכרון הנופלים"

בפקודת היום שפרסם הרמטכ"ל אביב כוכבי לכלל יחידות צה"ל לקראת יום הזיכרון, הוא התייחס לפילוג שיצרו הבחירות בעם, הצדיע לנופלים ולמשפחות השכולות והכריז כי יפעל להחזרת השבויים והנעדרים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
א באייר התשפא
,
13 באפריל, 2021 7:50
אביב כוכבי

אביב כוכביצילום: דובר צה"ל

לקראת ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שיחול הערב (ג'), פרסם הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי את פקודת היום לכלל חיילי צה"ל בהם התייחס לפילוג בעם שיצרו הבחירות והתחייב לפעול להחזרת השבויים והנעדרים.

"קול הצפירה מפלח את השגרה. ומצווה עלינו להפריד בין חול לקודש. קול הצפירה כמו זעקת כאב על האובדן, כמו פקודה להניח כל עיסוק שהופך עתה למשני, כמו קול פנימי שזועק את החובה לזכור. לזכור את אלו שהלכו את הדרך עד סופה, וסללו לנו דרך בטוחה. לזכור את אלו שבחרו להתייצב בחוד החנית, ביחידות הקרביות. ולסכן את חייהם להבטחת הדורות. לזכור את כל החיילים והחיילות, בכל היחידות, אשר שירתו את המדינה והיו לה למגן ולחומה", אמר כוכבי.

"קול הצפירה עושה דרכו לכל גבולות הארץ ומזכיר שהם בטוחים בזכות דורות של מגינים", המשיך הרמטכ"ל, "הקול מתפשט בכל יישוב ומזכיר שחיי קהילה, יצירה ופיתוח לא היו אפשריים ללא מסירות החיילים. מבעד לחלונות, הקול חודר לכל בית ספר ובית כנסת, ומזכיר את החובה לחינוך לערכים, להתנדבות לשירות המדינה ולשירות קרבי ומשמעותי. קול הצפירה חודר ללב החבר שאיבד את ידידו הטוב, הגננת שגידלה את הילדה שהפכה לקצינה, הרב שלימד את בן הישיבה שהתנדב לסיירת והחיילים שאיבדו את חברם ליחידה".

"וקול הצפירה פוגש גם את המשפחות השכולות, ורק אצלן הוא מגלה שיש קול חזק וצורב ממנּו – קול הכאב וקול העוצמה. הכאב, שאין קשה ומייסר ממנו, והעוצמה והחוסן של המשפחות, שאין מרשים ּומעורר השראה כמוהם".

"הקול גם מזכיר לכולנו שאנו מוקפים באתגרים שמחייבים אותנו לקיים צבא שמוכן ליום קרב, מותאם לאתגרי ההווה והעתיד, ושרוח חייליו ומפקדיו אומרת נכונות לכל משימה. והקול הנשמע דווקא בתקופה מורכבת זו של רגעי מחלוקת ומשבר, פילוג וריחוק, כמו קורא לנו להתלכד סביב המשותף והמאחד, סביב זיכרון הנופלים ואחדות המטרה". 

בשם חיילי צה"ל ומפקדיו", סיכם הרמטכ"ל כוכבי, "אני מצדיע לנופלים ולמשפחות השכולות, מחזק ומחבק אותן ואת הפצועים הנושאים את הצלקות בנפשם ובגופם, ומתחייב שנמשיך לעשות כל מאמץ להשיב את השבויים והנעדרים לגבולם. נמשיך לזכור, ללמוד וללמד ונמשיך למלא את ייעודנו – להגן, להתכונן ולנצח".


להורדת הקובץ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו.  צילום: Yossi Aloni/Flash90

ראש ישיבת ההסדר בעכו: "לא עייפנו - תמשיכו להילחם"

קרא עוד