סגור

הקץ למסכות: ד"ר אלרעי-פרייס מעריכה שבשבוע הבא יתאפשר להסתובב ללא מסכות בחוץ

לאור נתוני הקורונה כאשר מקדם ההדבקה עולה ל-0.74 ומספר החולים במצב קשה הינו 257, אומרת ד"ר אלרעי-פרייס: "התחלואה עדיין כאן -המשחק זה אחריות, אנחנו גם לוקחים סיכונים"

מתן ליונס, חדשות כיפה
ל בניסן התשפא
,
12 באפריל, 2021 10:10
ד"ר שרון אלרעי-פרייס

ד"ר שרון אלרעי-פרייסצילום: משרד הבריאות

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס היום (ב') בראיון לרשת ב' התייחסה לחובת עטיית המסכות: "צריך להבדיל בין הצורך בין מסכות בפנים ובחוץ - אותן נוכל לשחרר בקרוב, אני מניחה שנוכל בשבוע הבא, לאחר ההתקהלויות המשמעותיות"

נתוני הקורונה מתפרסמים היום כאשר מקדם ההדבקה עולה ל-0.74 ומספר החולים במצב קשה הינו 257, אחוז בדיקות חיוביות עומד על 0.4%. מדוח אמ"ן נמסר: הסוגיה המרכזית ממשיכה להיות מניעת כניסת זני נגיף בעייתיים מחו"ל. בחודשים האחרונים זוהו זנים הנקשרים בסיכון מוגבר להדבקה חוזרת של מחלימים (בפרט הזן הדרום אפריקאי, הזן הברזילאי וזן ניו-יורק). החשש הינו שזנים אלו ימשיכו להתפתח ולצבור מוטציות נוספות, עד שבשלב מסוים יאיימו גם על מועילות החיסונים

ד"ר אלרעי-פרייס התייחסה לפתיחת המשק: "התחלואה עדיין כאן ולכן צריך לנהוג בזהירות. ברגע שמשחררים בצורה לא מבוקרת - חוזרים אחורה. כדי להסיר מסכות בחללי פנים צריך תחלואה יציבה של חולים בודדים לתקופה ארוכה" 

בנוסף דיברה על ההגעה לחסינות עדר: "מחקרים בברזיל העידו שגם לאחר תחלואה של 75% - עדיין היו התפרצויות משמעותיות. אנחנו בתקופה של אי ודאות לאורך כל השנה. זה לא עובד לשים תאריך ביומן ופשוט לפתוח. שם המשחק זה אחריות, אנחנו גם לוקחים סיכונים"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Gershon Elinson/Flash90

בשל הפוגרומים: היתר הלכתי לטבול לפני שקיעה בלוד

קרא עוד