"איש הלגו" ישיא משואה ביום העצמאות

רב-סרן מאור כהן, ראש מדור שירות ייחודי ביחידת מיטב, ישיא את משואת צה"ל בטקס יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. רס"ן כהן, המכונה "איש הלגו", יזכה להשיא משואה גם מתוך הערכה על התנדבותו עם ילדים חולי סרטן

שירה שור, חדשות כיפה 30/03/21 16:29 יז בניסן התשפא

איש הלגו, צילום: דובר צה"ל
איש הלגו, צילום: דובר צה"ל

רב-סרן מאור כהן, ראש מדור שירות ייחודי ביחידת מיטב, ישיא את משואת צה"ל ביום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. יושבי ראש ועדת השרים לסמלים וטקסים, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, אישרו את המלצת הרמטכ״ל רב-אלוף אביב כוכבי וקיבלו את המלצות הוועדה הציבורית לבחירת המועמדים להשאת משואה.

 

("איש הלגו": מאור כהן משמח את הילדים שנלחמים כדי לחיות)
במסגרת תפקידו, רס"ן כהן אמון על הליך הגיוס של אוכלוסיות מיוחדות לצה״ל, ביניהן אוכלוסיית המתנדבים. בהודעת דובר צה"ל נאמר כי רס"ן כהן פועל מתוך שליחות ומלווה באופן אישי כל מלש״ב המתנדב. בשנה וחצי האחרונות בהן מכהן כהן, גיוס המתנדבים לצה״ל עלה בכ-25 אחוזים. 

מעבר לשירותו הצבאי, רס"ן כהן הקדיש את עשר השנים האחרונות לעבודה עם ילדים חולי סרטן. הוא ידוע בכינויו ״איש הלגו״ ומהווה מושא הערצה לילדים רבים ולבני משפחותיהם. רס"ן כהן התחיל את התנדבותו בהקמת חוג לבניית לגו אחת לשבוע, ומאז הרחיב את התנדבותו לחלוקת ערכות לגו בשעות הערב. 

בשנה האחרונה, בצל התפרצות הנגיף קורונה, נרתם רס"ן כהן לחלק לדיירי רחוב ולמשפחות נזקקות מארזי מזון ומוצרי שינה. בדובר צה"ל הדגישו כי העשייה החברתית בה מתמיד רס"ן כהן מביאה לידי ביטוי את רוחו ההתנדבותית והערבות ההדדית, שמביאות לידי ביטוי את אישיותו יוצאת הדופן כקצין, כישראלי וכאדם.

 

צילום: דובר צה"להרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, שוחח עם מאור במהלך היום: ״מה שאתה עושה בשני ערוצי העשייה שלך הוא יוצא דופן, ערכי, ציוני וגם אנושי. הגידול בהיקף המתנדבים במסגרת תפקידך במיטב הוא מרשים מאוד, ולצד זאת העבודה בבתי החולים כ״מאור איש הלגו״ ראויה לכל הערכה. על כל אחד מהם לחוד אפשר היה לבחור בך וכשזה בא ביחד אז בוודאי שאתה המועמד הראוי ביותר. אני שמח מאוד שנבחרת לייצג את צה״ל ולהדליק משואה ביום העצמאות, אין לי ספק שתייצג אותנו בכבוד. ברכות ויישר כוח!״.

השרים הממונים שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט חילי טרופר: "שמחנו לאשר את המלצת הרמטכ"ל והוועדה הציבורית על בחירתו של מאור כהן להשיא משואה ביום העצמאות ה- 73 של מדינת ישראל. עשייתו של רס"ן מאור כהן, ראש מדור מתנדבים באגף כוח האדם בצה"ל, הן במסגרת מילוי תפקידו בצבא והן במסגרת פעילותו ההתנדבותית לאורך השנים, מביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית ואת הקשר בין צה"ל, צבא העם, לכלל החלקים בחברה הישראלית.
רס"ן מאור כהן, הראשון למתנדבים, "איש הלגו" של הילדים החולים במחלקות האונקולגיות ברחבי הארץ, אנו גאים בך ומריעים לך על כך, שלהתנדב עבורך זו דרך חיים, תפקיד, שאותו אתה עושה מתוך צו הלב".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר