סגור

פרופ' יאיר זקוביץ הוא חתן פרס ישראל לחקר המקרא

שר החינוך יואב גלנט הודיע על בחירתו של פרופ' זקוביץ כחתן פרס ישראל לחקר המקרא, ויקבל אותו ביום העצמאות הקרוב. "יאיר זקוביץ הוא מחוקרי המקרא המקוריים בארץ ובעולם", ציינה ועדת הפרס

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כ בשבט התשפא
,
02 בפברואר, 2021 12:53
פרופ

פרופ' יאיר זקוביץצילום: דוברות משרד החינוך

שר החינוך, יואב גלנט הודיע היום (ג׳) על זכייתו של פרופסור זקוביץ בפרס ובנימוקיה ציינה הוועדה כי, "יאיר זקוביץ הוא מחוקרי המקרא המקוריים בארץ ובעולם. בעבודותיו חקר את ההיבטים הספרותיים של המקרא, ואת הפרשנות הפנים-מקראית והשתלשלותה לאחר המקרא. בחיבוריו פיתח שיטה מיוחדת לזיהוי קשרי גומלין בין ספרי המקרא, דרך משחקי מילים ושזירת מוטיבים.

"זקוביץ פרסם ספרים ומאמרים רבים וחשובים בעברית ובלועזית והעמיד תלמידים הרבה", נכתב בנימוקי הוועדה, "זקוביץ גם תרם רבות לקרב את המקרא אל הציבור הרחב בפרסומיו ובהרצאותיו".

תחומי מחקרו ופרסומיו של זקוביץ הם קריאה ספרותית, פרשנות פנים-מקראית ואמונות ודעות במקרא, וכן זיקת הספרות הבתר-מקראית (ימי הבית השני, ספרות חז"ל וראשית הנצרות) אל המקרא.

זקוביץ כיהן כראש החוג למקרא באוניברסיטה העברית, כיהן כראש המכון למדעי היהדות ע"ש מנדל שימש כדיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית, עמד בראש הוועדה ללימודי תנ"ך במשרד החינוך, ואחד מיוזמי והוגי תוכנית "רביבים" להכשרת מורים להוראת מדעי היהדות.

בראשות הוועדה עומדת פרופ' דבורה דימנט, כשלצדה החברים - פרופ' שמואל אחיטוב ופרופ' מיכאל סיגל. במהלך השבועות הקרובים יפורסמו שמות הזוכים בתחומי החקר לתשפ"א: חקר העבודה הסוציאלית והקרמינולוגיה, חקר המתמטיקה ומדעי המחשב, ספרות ושירה עברית ליוצרים ומתרגמים, חקר מדעי החיים, אומנות הקולנוע, חקר הספרות העברית ומפעל חיים.

02.02.2021

1. כל הכבוד ומזל טוב לפרופ זקוביץ. מתי נזכה לראות רב ראשי עם תעודת בגרות? (שאלת תם)

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2021

2. ציפיתי ליותר (י' )

שמעתי את הרצאתו של פרופ' זקוביץ - חתן פרס ישראל לשנת תשפ"א ומאוד התאכזבתי. הוא בעצם חזר במילים שלו על הכתוב במקרא מס' בראשית ועד לסוף ס' מלכים, ובזה רק הוכיח עד כמה היו כבדים העונשים שקיבל מהמורה לתנ"ך לכתוב פרקים שלמים כפי שהעיד בהרצאה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הנסיך פיליפ והמלכה אליזבת צילום: shutterstock

הנסיך פיליפ, בעלה של מלכת אנגליה, מת בגיל 99

קרא עוד