סגור

גנץ: "אם אין אכיפה שוויונית, אין טעם להמשיך את הסגר"

שר הביטחון סייר במפקדת "אלון", והתייחס לירידה בתחלואה והעלייה בכמות המתחסנים, אך הבהיר כי "אסור להיות שאננים". גנץ חשף כי השבוע תיבחן אסטרטגיית היציאה מהסגר ואמר: "נעמוד על כך שמערכת החינוך תהיה הראשונה לחזור"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ד בשבט התשפא
,
17 בינואר, 2021 17:29
גנץ במפקדת הקורונה

גנץ במפקדת הקורונהצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, סייר היום (א') במפקדת "אלון" שבבסיס פיקוד העורף, כאשר במהלך הביקור קיים הערכת מצב בה הוצגה אסטרטגיית היציאה מהסגר. בנוסף קיבל השר גנץ עדכון על סטטוס החיסון לקורונה של המכון הביולוגי שנמצא כעת בשלב הניסויים הקליניים.

"יש ירידה בתחלואה, יש עלייה בחיסונים, אבל עדיין אסור להיות שאננים" ,אמר שר הביטחון, "מערכת הביטחון בהובלתי, בחצי השנה האחרונה הגדילה את יכולת קטיעת שרשראות ההדבקה פי 10, את יכולת הבדיקות היומית מהגל הראשון פי 10, התפרסה בלמעלה מ-200 רשויות מקומיות במסגרת פרויקט 'אנשי חיל'. אמרתי ואני חוזר ואומר, שצה"ל יעמיד את שירותיו וייתן פתרון בכל מקום שיצטרכו אותו- נתנו פתרון למבודדים ברשויות, לשבים מחו"ל, ובימים הקרובים נציג פתרון מבצעי למרותקי הבית שניתן יהיה להסיע אותם למוקדי החיסונים, ויש אלפים כאלו". 

גנץ התייחס להפרות ההנחיות ואמר כי "במהלך השבוע נקבל החלטה על המשך הסגר אם כן ואם לאו, היא צריכה להתקבל בהתאם לנתונים ובהתאם לביצועים. לצערי הנתונים מוכיחים שיש מקומות שבהם שיעורי ההדבקה גבוהים, ופעולות האכיפה ושיתוף הפעולה נמוכים. לכן, כל בקשה להמשך הסגר צריכה להיות רק בכפוף לקמפיין הסברתי, לסיוע ולאכיפה במוקדי התחלואה. זה לא נגד אף אחד, זה למען בריאות הציבור. דין תל אביב, שפרעם, ביתר עילית ואשדוד - דין אחד הוא, כולם חייבים להקפיד על ההוראות. אם אין אכיפה שוויונית, אין טעם להמשיך את הסגר. מי שפותח בית ספר או תלמוד תורה, מי שמתפלל בקבוצה גדולה בבית כנסת, במסגד או בכנסיה, מי שנפגש עם הרבה אנשים ומפר את ההוראות - פשוט מסכן חיים". 

"אנחנו נבצע השבוע עבודה על היציאה מהסגר, על חזרה לאיים ירוקים, על חזרת התרבות עם הדרכון הירוק וחזרת המסחר. בכל מקרה נמשיך לעמוד על כך שמערכת החינוך תהיה הראשונה לחזור. חשוב שבזמן הזה נתחיל שיח מידי עם המורים על החזרת ימי לימוד במהלך הקיץ והחופשות הבאות, חייבים לתגמל אותם ובשביל שזה יקרה חייבים להתחיל את השיח כבר מעכשיו. חייבים לשים את החינוך וחזרת הכלכלה על המסלול, ולזכור: החיסונים אינם מטרה, הם אמצעי לחזרה נכונה ובריאה לשגרה. מה שיקבע מעל הכל זה שיתוף הפעולה של הציבור, המשמעת האישית של כל אחת ואחד מאיתנו באופן בו יהיה אפשר להתגבר על המחלה הזו בהקדם", אמר השר גנץ. 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דביר שנרב צילום: צילום מסך

לאחר שנפצע קשה בפיגוע - דביר שנרב השלים מרתון ראשון

קרא עוד