סגור

הנשיא ריבלין נגד השר אוחנה: יש לחסן את האסירים באופן מיידי

נשיא המדינה פנה לשר הבריאות יולי אדלשטיין בבקשה לחסן את כלל האסירים בבתי הכלא, בניגוד לעמדת השר לביטחון פנים אוחנה: "מניעת טיפול רפואי מציל חיים מבני אדם המצויים בכלא - איננה עומדת בקנה אחד עם ערכינו, ערכי המדינה היהודית והדמוקרטית"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
א בשבט התשפא
,
14 בינואר, 2021 10:36
נשיא המדינה ריבלין

נשיא המדינה ריבליןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

כמעט שני מיליון אנשים קיבלו את מנת החיסון הראשונה נגד קורונה, זאת במקביל לסערה שעוררה הנחיית השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, לפיה אין להעניק חיסונים לאסירים הכלואים בבתי הסוהר בישראל, לפני שכל הסוהרים וצוותי שירות בתי הסוהר חוסנו בעצמם.

הבוקר (ה') התייחס נשיא המדינה רובי ריבלין לסוגיה, והתנגד לעמדת השר אוחנה במכתב ששלח לשר הבריאות אדלשטיין: "בשעה מעודדת זו, כאשר בשורת החיסונים מסמנת את קיצו המיוחל של המשבר הבריאותי, אל לנו להיסוג מערכינו היהודיים והדמוקרטים, המקודשים, שמהווים לנו מצפן מוסרי וערכי. פניתי הבוקר אל שר הבריאות יולי אדלשטיין, באשר למדיניות החיסונים של אסירים השוהים בבתי הסוהר בישראל, וביקשתי כי יפעל להבטיח בהתאם לסמכויותיו שהנושא יבוא לידי פתרון בהקדם".

"מניעת טיפול רפואי מציל חיים מבני אדם המצויים בכלא - איננה עומדת בקנה אחד עם ערכינו, ערכי המדינה היהודית והדמוקרטית", אמר הנשיא והוסיף כי הוא "מבקש לשלוח לשר הבריאות ברכות חמות על מבצע החיסונים המהיר והמרשים הממלא כל לב ישראלי בגאווה גדולה ובתקווה, ואני מחזק את ידיו בבחירתו לגבות את הגורמים המקצועיים, לפיה יש לקדם את מתן החיסונים לאוכלוסיית הכלואים בישראל באופן מיידי – למען שמירה על בריאותם, כמו גם על בריאותם של הסוהרים וסגל שירות בתי הסוהר".

המכתב ששלח הנשיא ריבלין לשר הבריאות

המכתב ששלח הנשיא ריבלין לשר הבריאותצילום: דוברות נשיא המדינה

14.01.2021

1. יפה כל הכבוד (חי)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2021

2. הנשיא מתכוון שיש לחסן תחילה מחבלים רוצחים (עידו)

כך רוצחים אלה יוכלו לחזור מחוסנים ובריאים למעגל "העבודה". זה הנשיא שלהם

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2021

3. אוחנה הוא קשקשן (ש)

הוא עצמו לא מתכוון לזה ברצינות. אבל רוצה לקושש קצת קולות בקרב האספסוף אשר בקירבו. אני אגב מניח שהוא לא חיכה בתור לאף אחד, והוא עצמו כבר התחסן. נקווה שבקרוב נראה את סופה של ממשלת הזדון הזו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: Miriam Alster/FLASH90

נתניהו: "עבאס לא מכיר בציונות, מה לי ולו"

קרא עוד