סגור

פנחס ולרשטיין: "מוטלת עלינו החובה להתאחד למפלגה אחת גדולה, ולאפסן את האגו במרתפים"

ראש מועצת יש"ע לשעבר מצטרף לקריאת הרב יגאל קמינצקי לאחד את כל המפלגות הדתיות לרשימה אחת. "עלינו לאחד את כלל הגופים הרואים במדינת ישראל ובתהליך של 'שיבת ציון', ראשית צמיחת גאולתנו"

חדשות כיפה
כט בטבת התשפא
,
13 בינואר, 2021 22:30
פנחס וולרשטיין

פנחס וולרשטייןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

פנחס ולרשטיין, מראשי גוש אמונים ויו"ר מועצת יש"ע לשעבר מצטרף היום (ד') ליוזמת הרב יגאל קמינצקי לאיחוד המפלגות הדתיות הבית היהודי, האיחוד הלאומי, נועם ועוצמה יהודית. בדבריו מדגיש ולרשטיין כי "חובה עלינו לאחד את כלל הגופים הרואים במדינת ישראל ובתהליך של 'שיבת ציון', ראשית צמיחת גאולתנו". 

ולרשטיין מציין כי "הערך הדתי הלאומי של שיבת עם ישראל לארצו והקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, תהליך שאין לו אח ורע בשום מקום בעולם, לא קרה ולא יקרה. המסר של בית יהודי הוא כל כך חיוני שצריך שתהיה מפלגה שתגיד את זה בראש חוצות כנקודה עיקרית".

לדברי ולרשטיין: "חובה לאחד את כל הכוחות ובצניעות של המנהיגים שיבינו את הצורך בהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. ההכרה בשיבת ציון לאור חזון הנביאים הוא יסוד לזכותנו להקמת בית לאומי בעם ישראל. אם נאבד את הזכות הזאת נאבד את ההבנה הדתית של מדינת ישראל כמדינת לאום. היהדות היא לא רק דת, היא גם לאום 'היום הזה נהייתה לעם' היא ברית שניתנה בכניסה לארץ. התנאי ללאום יהודי הוא אך ורק בארץ ישראל ובריבונות של עם ישראל". 

"זכינו לחיות בתקופה של פריחת ארץ ישראל והיהדות, ואנו חייבים להתרגש כל יום מחדש שאנחנו חיים בתקופה כזו. לכן צריך לתת יד בהרמת הדגל הדתי לאומי, לכל הציבור לא רק לקהל הדתי, וצריך שתהיה מפלגה שתגיד את זה בראש חוצות. לכן, חובה על כל מי שמאמין בערך הזה להתאחד למפלגה אחת גדולה, אל מול האיומים מבחוץ, תוך ויתור על האגו האישי", הוסיף ולרשטיין. 

כאמור, בתחילת השבוע הוציא רבה של גוש קטיף לשעבר, הרב יגאל קמינצקי מכתב למאות רבנים בציונות הדתית ובו קריאה לאחד את המפלגות הדתיות הלאומיות לכדי מפלגה אחת. בין היתר ציין הרב קמינצקי כי "על מנת שחיבור יצא לפועל, דרושים הרבה צניעות וענווה מכל העומדים בראש המפלגות הפסקת מלחמות האגו והשררה והחלטה ולהתאחד יחדיו". בעקבות הקריאה הצטרפו ליוזמה אישי ציבור בולטים במגזר הדתי לאומי בהם ראש מועצת קריית ארבע חברון אליהו ליבמן, חכ"ל צבי הנדל, הרבנית ד"ר חנה קטן וכאמור ולרשטיין ואישי ציבור בכירים נוספים בציונות הדתית.

מוקדם יותר היום אמר ראש מועצה מקומית קרית ארבע חברון אליהו ליבמן כי "אנחנו נמצאים לפני בחירות גורליות לעתידה של ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל. אנחנו רוצים למקסם כל קול על מנת שגוש הימין ימשיך לשלוט במדינת ישראל, אבל הפעם באמת לשלוט

13.01.2021

1. יש שחיקה מתמשכת בציביון המדינה. (ליהודים יד רק מדינה1אחת)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2021

2. עוד נפיחה שהתנפחה (אליקים רוזן)

היית כבר בסרטים המטופשים האלה.נכשלת בתפקידך והוכחת שאתם רמאים וחיים על בלופים.הברירה היחידה שלך זה לחזור לרמת גן ולהיות נורמלי מחדש ולעת זיקנה

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2021

3. משום מה כל הקריאות לאחדות השורות באות ממפלגה אחת (אחד)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

"חזרות". המנצחים הגדולים צילום: איציק בירן ואלירן אביטל

טקס פרסי האקדמיה: "חזרות" ו"מנאייכ" הן הזוכות הגדולות

קרא עוד