סגור

מנדלבליט בישיבת הממשלה: צריך לאפשר את המשך ההפגנות

במהלך ישיבת הממשלה שדנה בהגבלות שיוטלו בתקופת החגים, עסקו השרים בקיום ההפגנות במקרה של סגר, אך לא קבעו מתווה תפילות. היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט תמך בהמשך ההפגנות, השר אמסלם זעם: "קח אחריות על המחלה, בגללך אמון הציבור נפגע"

חדשות כיפה
כד באלול התשפ
,
13 בספטמבר, 2020 16:37
האם ימשיכו להפגין גם בזמן הסגר?

האם ימשיכו להפגין גם בזמן הסגר?צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ישיבת הממשלה שדנה כעת בתכנית הסגר וההגבלות שיוטלו בתקופת החגים, הגיעה לעסוק גם בעניין ההפגנות, כששרי הליכוד טוענים כי במקרה של סגר אין לקיים הפגנות, לעומת השרים מכחול לבן ובגיבוי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שתומכים בהמשך ההפגנות.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט טען כי יש לאפשר את קיום ההפגנות, גם בזמן הסגר, השר אמסלם הטיח בו ואמר, "קח אחריות. מותר התקהלות של 10,000 איש? זה נראה לך רציני? איך אתה עומד מנגד?". אמסלם הוסיף, "קח אחריות על המחלה, אמון הציבור נפגע בגלל ההפגנות. איך אפשר אחר כך להגיד לאנשים שהם לא יכולים להתפלל?". 

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הצטרף ואמר למנדלבליט כי ההפגנות ההמוניות הן מחבל מתאבד שנכנס ללב המדינה. צריך להגביל אותן כמו כל התקהלות אחרת. היועמ"ש ענה לו והזהיר כי הגבלת ההפגנות תגרום למשבר קשה יותר ממה שיש עכשיו. 

פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו הביע אף הוא התנגדות להמשך ההפגנות במתכונת הנוכחית: "גם הפגנות זו התקהלות". שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע כי יבחן תו סגול להפגנות ואמר כי מדובר בהחלטה שצריכה להיות מבוססת על שיקולים רפואיים ולא פוליטיים ולכן בכוונתו להעביר את קבלת ההחלטה לגורמי מקצוע במשרדו.

במהלך הדיון, טען היועץ המשפטי מנדלבליט כי המשטרה היא זו שתחליט האם לקיים את ההפגנות ותעשה זאת בליווי משפטי. ממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן דחה את הטענה והדגיש כי "הוא לא קובע מדיניות לגבי מחאות, ההחלטה מונחת לפתחו של הדרג המדיני". לדבריו, "חשוב להדגיש שלפזר הפגנה של אלפי משתתפים יש משמעויות לא פשוטות ופעולה זו כרוכה גם בנפגעים. השוטר בקצה צריך לקבל הנחיות ברורות, לא מתפקידו לקבוע מי יפגין ומי לא".

במהלך הדיון, לא הצליחו השרים להגיע להחלטה גם בסוגיית נמל התעופה בן גוריון והאם לאפשר טיסות נכנסות ויוצאות מישראל. בעקבות כך הוחלט כי יוקם צוות שרים מיוחד שיחליט על מתווה הטיסות בזמן הסגר. 

 

13.09.2020

1. מישהו מהתומכים מוכן להסביר איך זה הגיוני שקפסולות של 21 זו התקהלות מסוכנת אבל הפגנות של אלפים זה לא מסוכן??? (אתמהה!)

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2020

2. חלם מאחורייך... (שמואל ב)

יש לפרסם בכל האמצעים שבמקום תפילות, יתקיימו ''הפגנות'' בכל בתי הכנסת בחגים!! ממשלת חלם...

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2020

3. מנדנבליט ,בלאט הופך להיות הזוי ומגוחך מיום ליום (אחד)

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2020

4. אי אפשר לעבוד על הציבור. או שאוכפים את הסגר על כולם כולל הפגנות או שאין סגר (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2020

5. יש לאפשר את המשך הפצת הנגיף ( מלכה)

מנדלבליט בישיבת הממשלה"
יש לאפשר, להפגנות להתקיים
ולהמשיך להפיץ את הנגיף ברחבי
המדינה. כה אמר מנדלבליט.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2020

6. ממשלת כסאות (דבי)

אמסלם אתה מאגיש סהכסא שלך מתחיל להשבר אתה יושב בכסא ושומר על ביבי כמו סריס למלך בזה אתה גדול חוץ מזה נדההההההה

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2020

7. המדינה נחטפה עיי אנטישמים ונשלטת ביידי מיעוט/ גיס חמישי . (חובב אמת)

יום הזיכרון מנעו מהמשפחות המכובדות ויקירות העם להגיע לקרוביהם ולגבורינו שנפלו על הגנת עם ישראל , עפיי בגצ/מרצ, פרקליטות וכל הסמול האנרכיסטים והמתפראים בהפגנות קודמים וחשובים יותר ממשפחות השכול ? , עורו עם ישראל והפנימו המדינה נחטפה עיי אנטישמים ונשלטת ביידי מיעוט/ גיס חמישי .

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2020

8. מפגינים למען השם נגד כפייה חילונית (חובב אמת)

מתפללים ברחבי הארץ כל שעליכם לעשות זה להצהיר שאתם מפגינים למען השם נגד כפייה חילונית אנטישמית .עכשיו כשאתם בהפגנה חלים עליכם זכוית שנתן בגצ/מרצ לאלה בבלפור ,אף אחד לא יכול לכפות את נוסח ההפגנה ואז תתפללו כאת נפשכם. צאו לדרך השם עמכם והעם אוהב אותכם יישר כח.

תפילות בהחלט חשובות יותר מהפגנות . אז אולי מצורת הסתכלות של הליברלים המזוייפים אנו נעשה הפגנות תמיכה בקדוש ברוך הוא .חופש דת ופולחן קדמת לכפייה חילונית , עורו עם ישראל והפנימו המדינה נחטפה עיי אנטישמים ונשלטת ביידי מיעוט/ גיס חמישי .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חסן נסראללה  צילום: Ferran Queved/propaimages" flash90

ממשלת ליטא הכריזה: חיזבאללה - ארגון טרור

קרא עוד