פרוייקט הסקי הדתי

תמונות היסטוריות: החללית בראשית מקיפה את הירח

תמונות היסטוריות מהירח: החללית הישראלית 'בראשית', שידרה תמונות מצידו הרחוק של הלוויין שלנו, וישראל הפכה רשמית למדינה השביעית שהקיפה את הירח. 'בראשית' צפויה לנחות על הירח ביום חמישי הקרוב

חדשות כיפה 05/04/19 09:46 כט באדר ב'

הירח ממצלמת החללית הישראלית, צילום: spaceIL
הירח ממצלמת החללית הישראלית, צילום: spaceIL

לאחר בחינת הנתונים הראשוניים שהתקבלו במהלך הלילה (ו') מן החללית הישראלית הראשונה 'בראשית' על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, חדר הבקרה מעדכן כי בראשית נמצאת במסלול מצוין כמתוכנן.

כזכור, 'בראשית' השלימה אמש את הכניסה למסלול הירח באופן מוצלח, אירוע ששודר בשידור ישיר ועורר התרגשות רבה. הנקודה הקרובה לירח (פרילונה) בה תהיה 'בראשית' נמצאת במרחק של 470 ק"מ מפני הירח והנקודה הרחוקה מהירח (אפולונה) במרחק של 10,400 ק"מ. 

במהלך התמרון נצפו בעיות סינוור בעוקבי הכוכבים, הצוותים ההנדסיים בוחנים את ההשפעה על מתכונת הנחיתה, המתוכננת לשעה 23:00 זמן ישראל לערך – עדכון מדויק יועבר בימים הקרובים - ביום חמישי, ה-11 באפריל. במהלך השבוע הקרוב, התמרונים וההכנות האחרונות לנחיתה ייערכו באינטנסיביות. 

הירח וכדור הארץ ברקע, ממצלמת החללית הישראלית

הירח וכדור הארץ ברקע, ממצלמת החללית הישראליתצילום: spaceIL

אתמול, במהלך תמרון לכידת הירח המורכב שבוצע בהצלחה על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, בראשית צילמה תמונות מרהיבות של הירח תוך כדי הפעלת המנועים ובשיאו של תהליך לכידת הירח.

בתמונה הראשונה ניתן לראות את הצד הרחוק של הירח, התמונה מספקת נראות נדירה של פני הירח בפרספקטיבה שלא ניתן לצלם מכדור הארץ. בתמונה זו כדור הארץ מוסתר על ידי הירח. המכתשים הגדולים יותר הנצפים על הירח הינם מכתשים עתיקים ביותר בני יותר מ 4.5 מיליארד שנים, המכתשים הקטנים יותר הם צעירים יותר.

בתמונה הנוספת ניתן לראות את צידו הרחוק של הירח ולצידו כדור הארץ.

התמונות צולמו מגובה של כ-470 ק"מ מעל פני הירח ממצלמה היקפית מספר 4 של בראשית.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר