תיעוד: נזק כבד למתחם קבר יוסף

שלושה ימים לאחר שפורעים הציתו את קבר יוסף, הלילה נכנסה משלחת רשמית מטעם המועצה האזורית שומרון, בראשות הרב יצחק יוסף, הרב אליקים לבנון ואישים נוספים לאמוד את הנזקים

חנן גרינווד, כיפה 19/10/15 09:19 ו בחשון התשעו

תיעוד: נזק כבד למתחם קבר יוסף
מאיר ברכיה, צילום: מאיר ברכיה

שלושה ימים לאחר שמתפרעים פלסטינים הציתו את קבר יוסף, הלילה נכנסה משלחת רשמית מטעם המועצה האזורית שומרון בכדי לאמוד את הנזקים.

המשלחת נכנסה בראשות הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, וסגנו דוידי בן ציון. הרב אליקים לבנון רב השומרון. תא"ל דוד מנחם ראש המנהל האזרחי, אל"מ שי קלפר מח"ט שומרון. יחד איתם נכנסו אנשי מקצוע מטעם המועצה לאמוד את הנזק.

צפו בתיעוד (צילום: שמואל אדלמן):

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=ErwUTI_0lQA[/embed]

(צילום: מאיר ברכיה)

(צילום: מאיר ברכיה)

הרב הראשי הביע זעזוע עמוק כשראה את ההרס במקום, נישק את המצבה ופתח בפסוק מתיאור חורבן בית המקדש: "באו גויים בנחלתך טימאו את היכל קדשך״. ואמר: "מה שנעשה כאן זו פשוט פעילות של דאעש. הלב לא יכול לתפוס את הרשע. איזה אנשים הורסים ככה מקום קדוש. אנחנו העם היהודי, שומרים על האתרים הקדושים שלהם על המסגדים והם ללא בושה מתייחסים כך למקום קדוש כמו קבר יוסף".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודיע כי המועצה תבדוק כיצד לפעול לשיפוץ המקום ואמר: "המראות איומים וקשים. לא הגיוני להגיע במרכז ארץ ישראל לאחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי, אתר מורשת בינלאומי והוא מחולל שבור. יש כאן מראות איומים שמוכיחים שוודאי שהרשות הפלסטינית הייתה מעורבת. אספסוף לא היה יכול לייצר כזה נזק לאורך זמן מבלי שהרשות הייתה מבחינה בדברים. השיש על המצבה שבור לחלוטין. הרצפות שבורות. הקירות שבורים. הכל שרוף. אנחנו צריכים לחשוב איך משפצים את המקום מנקים ומכשירים את המקום לקלוט שוב את אלפי המתפללים. ומעבר לתיקון הפיזי אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש איך זה קורה שבמרכז המדינה מקום כזה קדוש מחולל והעולם כמעט שותק לגמרי".

דגן הודה לאלוף פיקוד המרכז האלוף רוני נומה, למפקד אוגדת איוש תת אלוף ליאור כרמלי, מפקד המנהל האזרחי תת אלוף דוד מנחם ומחט שומרון אלוף משנה שי קלפר שאפשרו את הכניסה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר