סגור

שנתיים למיזם 'גיור כהלכה': 500 קטינים כבר התגיירו

בכנס מיוחד, שבו השתתפו יו"ר הסוכנות ועשרות רבנים מהציונות הדתית, דנו הנוכחים בסוגיות ההלכתיות של גיורי הקטינים. שרנסקי: "גם בן גוריון, שפעל מכאן, לא תמיד קיבל הכרה מידית במעשיו". הרב אמסלם: "גיור הילדים זוהי זכות. יש לגייר אותם, גם מבלי שהאם מתגיירת בעצמה"

משה ויסטוך
כח בטבת התשעח
,
15 בינואר, 2018 12:26
כנס גיור כהלכה

כנס גיור כהלכהצילום: עזרא לנדאו

בצל המחלוקות בנושא הגיור, התכנסו אמש (ראשון) בבנין הסוכנות היהודית 40 מרבני הציונות הדתית כדי לציין שנתיים לפעילות רשת הגיורים 'גיור כהלכה' ועל מנת לדון בסוגיות ההלכתיות שהנושא מציב.

בין המשתתפים היו יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי ורבנים שונים כמו הרב חיים אמסלם, הרב דוד סתיו, הרב יהושע רייך והרב בנימין הולצמן.

נשיא הרשת, הרב נחום רבינוביץ', לא הגיע בשל מצבו הבריאותי, אך שלח את ברכתו וציין כי "העולים שמגיעים לפה, בוחרים להגיע לישראל כי הם מעוניינים לחיות כיהודים ורוצים להיות מזוהים כיהודים... ולכן חשוב מאוד לעזור להם בתהליך הגיור".

"היכולת של כל אחד ואחד מן היושבים פה, על כל דעותינו השונות והמחלוקות הקיימות, להתכנס יחד לצורך דיון משותף הוא דבר שאין כמותו וחשוב מיסודו" אמר שרנסקי והוסיף כי "האולם הזה בו אנו יושבים היום שימש בעבר את דוד בן גוריון, מכאן הוא פעל ללא לאות למען המדינה וידוע לכולנו שגם הוא לא תמיד קיבל הכרה מידית במעשיו. לפיכך נותר לנו להמשיך, לקוות ולהאמין שלבסוף נקבל את ההכרה ונוכל לאפשר לכל המתגיירים של 'גיור כהלכה' להשוות את מעמדם האזרחי והדתי". 

יו"ר ארגון עתים וממייסדי ארגון 'גיור כהלכה', הרב שאול פרבר, אמר כי "במהלך השנתיים בהם פעיל הארגון, הספיקו כבר למעלה מ-500 אזרחים להשלים גיור דרך 'גיור כהלכה' והצמא גדול מאוד". לדבריו, "אוכלוסיית ישראל בסוף שנת 2017 מנתה 8.8 מיליון איש ובחודשים הקרובים תחצה את רף ה-9 מיליון. עם זאת חשוב להתייחס כל העת אל האוכלוסייה שכמו שאר האוכלוסיות במדינה נמצאת במגמת עלייה, אוכלוסיית "חסרי הדת", שמונה כ-400 אלף איש".

עוד הוא אמר כי "כמו שאמר מורי ורבי הרב רבינוביץ', האנשים האלו הגיעו לכאן מתוך תחושת שייכות לעם היהודי ומתוקף חוק השבות. נוספים עליהם עוד 3,500 תינוקות שנולדו כאן בישראל בשנה האחרונה. אולם כל האנשים הללו נמצאים בין הפטיש לסדן וכאשר הם פונים להתגייר בבתי הדין הממלכתיים הם נתקלים לא פעם בעיכובים שאינם מאפשרים להם להגשים את חלומם להיות יהודים על פי ההלכה. הגידול העצום הזה במספר חסרי הדת בישראל הוא אסון דמוגרפי אותו מדינת ישראל מסרבת למנוע".

הרב אמסלם, שעוסק רבות בנושא גיורי קטינים, העביר שיעור ובו הציג את דרכי הפסיקה שמאפשרות גיור זה, ""חשוב לציין כי מסורת הפסיקה היא מוגבלת שכן לאורך השנים ובוודאי במדינות מסוימות היה הגיור עניין של סכנת נפשות של ממש. עם זאת קיימת הסכמה כמעט גורפת כי בכל מצב גם כאשר אין האם מתכוונת להתגייר יחד עם ילדיה, עצם גיור הילדים זוהי זכות ובוודאי שיש לגייר אותם, גם מבלי שהאם מתגיירת בעצמה ובלבד שיגדל הילד ביהדות. כמו כן, ציפיית בית הדין מהמתגייר היא שיהיה בסופו של יום יהודי שומר מצוות".

15.01.2018

1. הגיור לרעת הקטינים (שקד)

בעיה הלכתית כבדה... ככה יוצאים הילדים ל"ע קרחים מכאן וכאן, חלק מהעם מקבלם כיהודים, וחלק גדול לא...

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2018

2. 500 אסונות (מאיר)

אם רוצים להתגייר כהלכה, מה טוב ומה נעים.
אך באופן שלדעת רבים מ רבני ישראל הגיור הוא שלא כהלכה, והתומכים מסתמכים על בג"ץ שהוא זה שיקבע שהגיור שלכם יתקבל, הרי שהם מביאים אסון אישי על 500 איש, ואסון לאומי על החדרת 500 "ספחות" לעם ישראל.
אנא, הניחו לנו!

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2018

3. עושים עבודת קודש (יראת שמים)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2018

4. איך ישמרו בקטינים מצוות? כנסו!!! (איך בסופו ישמור מצוות? כנסו !!!)

אם האמא לא מתגיירת. ואין חובה על חינוך דתי.
אז ברור שלא ישמרו על השבת
זו פשוט -אונאת הגר
פשוט משקרים להם שהם יהודים
מצב כזה של אי שמירה זהו בעצם מחאה על הרצון להיות יהודי
והגיור מתבטל. חבל . חבל. חבל.
די לבלבל את הציבור

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלונה סער ומלך זילברשלג צילום: צילום מסך, טוויטר

אלונה סער נגד יעל בר זוהר: "החליטה להשתמש בחומרים שהיו לה עם מלך מלפני שנה"

קרא עוד