נתפס על חם: מפגין שמאל ניסה לפרוץ לבית ראש הממשלה

שוטרי מרחב מנשה עצרו תושב קריית טבעון, בן 71, לאחר שחתך בדיסק את מנעול הכניסה לשער בית ראש הממשלה והחליפו במנעול אחר, ככל הנראה כהכנה למחאה מתוכננת

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/06/24 17:19 יד בסיון התשפד

נתפס על חם: מפגין שמאל ניסה לפרוץ לבית ראש הממשלה
בית ראש הממשלה בקיסריה, צילום: Jonathan shaul,Flash90

שוטרי מרחב מנשה במחוז חוף עצרו היום (ה') תושב קריית טבעון בן 71 בסמוך לבית ראש הממשלה בקיסריה לאחר שחתך בדיסק את מנעול הכניסה לשער והחליף במנעול אחר, ככל הנראה כהכנה למחאה המתוכננת היום בערב. החשוד אותר ברכבו לאחר שנסע מהמקום ונעצר לחקירה.

נתניהו: "מיעוט קיצוני, קולני ולצערי לעתים אלים"

כזכור, בתחילת השבוע מפגינים פרצו מחסומים בדרך לבית ראש הממשלה, ונבלמו על ידי השוטרים. האלימות שהתפתחה בין הצדדים עוררה סערה ציבורית. אך ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נרתע מההפגנות שנערכו ממש מול ביתו וטען כי המפגינים הם "מיעוט קיצוני, קולני ולצערי לעתים אלים, שמאורגן וממומן בכסף בכמויות דמיונית".

בטקס לזכר האלטלנה: אסור שתהיה מלחמת אחים

הדברים נאמרו בטקס לזכרם של חללי אוניית האצ"ל אלטלנה, אותה הטביע ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון, באקט שמייצג מאז ועד היום את התוצאות הקשות של מלחמת אחים. בטקס אמר נתניהו: "אני רוצה להאמין שלקחי אלטלנה הופנמו, שוננו. פילוג - הוא חולשה. אחדות - היא תנאי לניצחון".

"אנחנו נלחמים בכמה חזיתות", אמר, "אבל מלחמה אחת אין ואסור שתהיה - לא תהיה מלחמת אחים. יש אמנם מיעוט קיצוני, קולני ולצערי לעתים אלים, שמאורגן וממומן בכסף בכמויות דמיונית. אבל הוא לא מייצג את הרוב בעם. רוב העם עומד מאחורי לוחמינו שרוצים וחותרים לניצחון על אויבינו".