סגור

היום: השבעת הכנסת ה-22

בתקווה שכהונתה תארך יותר מזו של קודמתה, חברי הכנסת החדשים יושבעו אחר הצהריים בשורת טקסים חגיגיים, בנוכחות בני משפחותיהם ובמעמד נשיא המדינה, שיתקבל בטקס מיוחד

חדשות כיפה
ד בתשרי התשפ
,
03 באוקטובר, 2019 8:58
משכן הכנסת

משכן הכנסתצילום: Hadas Parush/Flash90

חברי הכנסת, ותיקים וחדשים כאחד, יגיעו היום (ה') אחר הצהריים למשכן הכנסת, לטקס השבעת הכנסת ה-22. הח"כים יגיעו כשהם מלווים בבני משפחותיהם ליום גדוש טקסים ואירועים ב-6 מתחמים שונים. 

צילום: דוברות הכנסת

 

עם כניסתם למשכן, שהחלה כבר בשעה 8 בבוקר, יצעדו נבחרי העם הנרגשים על שטיח אדום, לדש בגדם יוצמד פרח חגיגי עמו יצטלמו למזכרת. לאחר מכן יוזמנו חברי הכנסת ובני משפחותיהם לקבלת פנים חגיגית במרפסות טרקלין שאגאל. 
   
בשעה 15:00 יחל טקס חגיגי ברחבת הכנסת, בנוכחות כלל חברי הכנסת והמשפחות הנרגשות. משמר הכבוד של משמר הכנסת יקבל את נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, באמצעות מצעד כבוד, על רקע מארש שתנגן תזמורת צה"ל. עוד ילוו את הנשיא שיירת אופנועים ופרשים על סוסים. יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ, קצין הכנסת יוסף גריף וראש אגף טקסים ואירועים ליאת שמעוני-קוניצקי, יקבלו את הנשיא. ברקע תשמיע תזמורת צה"ל תרועות חצוצרה ואת המנון המדינה. לאחר מכן, יונף נס הנשיא ואדלשטיין וריבלין יסקרו את משמר הכבוד. לבסוף יניח נשיא המדינה זר לרגלי הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל, המוצב ברחבת המשכן.  
  
משם יפנו למבואת לשכת יושב ראש הכנסת, לחתימה בספר הנשיאים: ספר מיוחד, כרוך בהידור, בו מברכים נשיאי ישראל את חברי הכנסת לכבוד השבעתם. טקס החתימה ייערך במבואת יו"ר הכנסת. 
  
התחנה הבאה תהיה במליאת הכנסת. כשביציעים צופים בהם מאות בני משפחה נרגשים יחד עם נושאי התפקידים הבכירים במדינה, יפסעו 120 הנבחרים החדשים  אל אולם המליאה, לטקס הצהרת האמונים.  
בשעה 16:00 בדיוק תכריז מזכירת הכנסת: "כבוד הנשיא". קהל המוזמנים המכובדים הרב יקום על רגליו, ויושמעו שלוש תרועות חצוצרה. נשיא המדינה יפתח את הישיבה, יזמין את יו"ר הכנסת אדלשטיין להצהיר אמונים ויעביר לו את ניהול הישיבה. אדלשטיין יקרא בפני חברי הכנסת את נוסח הצהרת האמונים, ואלה יקומו בזה אחר זה ויאמרו: מתחייב / מתחייבת אני.

ריבלין ואדלשטיין בהשבעת הכנסת ה-21, באפריל האחרון

ריבלין ואדלשטיין בהשבעת הכנסת ה-21, באפריל האחרוןצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

משם ינועו כולם לטרקלין שאגאל, שם תתקיים הרמת כוסית בהשתתפות חברי הכנסת וראשי המדינה, במהלכה יתקיים הצילום המסורתי של ראשי הסיעות הנבחרות. בכך יגיע לסיומו יום כינונה של הכנסת ה-22.  
 
הכנסת התחדשה בתקופת פגרת הבחירות ולא רק בנבחרים חדשים. לקראת ההשבעה הושלמה הרחבת אולם קבלת הפנים והכניסה למשכן: נוספו עמדות קליטה ובידוק, שונו דרכי היציאה והכניסה – כך שזמני ההמתנה בכניסה לכנסת צפויים להתקצר.  
 
התחדשות נוספת לקראת כינון הכנסת ה-22: בימת יו"ר הכנסת היא מעתה "בימה נגישה"; באמצעות שני מעלונים, יוכלו מעתה חברי כנסת ואורחים רמי מעלה עם מוגבלות לנאום מהדוכן בו נואמים כלל נבחרי הציבור. גם המיקרופונים יתכווננו בלחיצת כפתור אל גובהו וזוויתו של הנואם בכיסא גלגלים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

החיסון של מודרנה צילום: shutterstock

מודרנה הודיעה: החיסון שלנו עובד נגד המוטציות החדשות

קרא עוד