בנט בהצהרה: "אנחנו חווים גל טרור רצחני - אנחנו נתגבר"

ראש הממשלה נפתלי בנט מגיב הערב לגל הטרור הרצחני ואומר: "מערכת הביטחון פועלת בכל הכח להשיב את הביטחון לערי ישראל" | בשעה זאת מתכנס הקבינט המדיני בטחוני, לראשונה מאז החל גל הטרור

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 30/03/22 19:51 כז באדר ב'

בנט בהצהרה: "אנחנו חווים גל טרור רצחני - אנחנו נתגבר"
בנט, צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט מכנס כעת את ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי - הקבינט המדיני-ביטחוני בעקבות גל הטרור הרצחני שהחל בשבוע שעבר. בפתח הקבינט מסר בנט הצהרה מיוחדת לתקשורת. בנט משתתף בדיון באמצעות שידור מאובטח בשל העובדה שהוא חיובי לקורונה.

בנט אמר בהצהרתו: "אזרחי ישראל יקרים, בימים אלו אנחנו חווים גל טרור רצחני, וכמו בכל הגלים הקודמים - גם הפעם אנחנו נתגבר, ביחד. ביממה האחרונה מערכת הביטחון פועלת בכל הכח להשיב את הביטחון לערי ישראל ואת תחושת הביטחון לכם, האזרחים.

"קיבלנו החלטה להקים את חטיבת מג"ב"

צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל - כולם הגבירו משמעותית את כיסוי המודיעין שלהם, כדי להגיע מבעוד מועד למי שמתכנן לבצע פיגוע. גם תיגברנו את הנוכחות בכל רחבי המדינה בנושאי נשק ובלובשי מדים.
מבחינתי, אין מגבלת משאבים. כבר עכשיו, משטרת ישראל עברה לעבוד במתכונת חירום, ובמקביל צה"ל מתגבר את המשטרה, כבר ממחר בבוקר, ב-15 פלוגות של טובי הלוחמים.

אנחנו מגייסים גם פלוגות מג"ב - יש שתי פלוגות חדשות ועוד פלוגה לעוטף עזה. בנוסף, קיבלנו החלטה להקים את "חטיבת מג"ב" - זה דבר חדש. זו פעולה אסטרטגית, מעבר לגל הטרור הנוכחי, כלקח משומר החומות. הקמנו מערך של תגובה מיידית על בסיס אופנוענים - זה הכח שחיסל אתמול בלילה את המחבל בבני ברק. 

פועלים להריסת בית המחבל

עד עכשיו, כוחותינו ביצעו יותר מ-200 פעולות מעצר או תיחקור. ביתו של המחבל ביעבד כבר מופה לקראת הריסה, ואנחנו פועלים להרוס אותו כמה שיותר מהר כדי לייצר הרתעה. ההנחיה שלי היא ליצור מגע עם כל מי שהיה לו אי פעם קשר לדאעש. פשוט להגיע לאנשים האלה ולבצע מולם כל פעולה נדרשת, כולל מעצר מנע. אנחנו גם מאיצים את איסוף הנשק הבלתי-חוקי בחברה הערבית, זה דבר שהצטבר בכמויות עצומות על פני הרבה מאוד שנים. עכשיו הזמן לנקות את זה".

זה הזמן לשאת את הנשק

בנט הוסיף: "צה"ל תיגבר את הכוחות ביהודה ושומרון ובקו התפר ב-15 גדודים, הרבה מאוד כוחות. מעכשיו, חיילים בסדיר, בקבע ובמילואים, מרובאי 03 ומעלה, ייצאו מהבסיסים הביתה עם הנשק. אנחנו גם בוחנים עכשיו מסגרת גדולה יותר לשילוב מתנדבים, אזרחים שרוצים לעזור ולסייע. מה מצופה מכם, מאזרחי ישראל? עירנות ואחריות. לפקוח עין. מי שיש לו רישיון לנשק, זה הזמן לשאת את הנשק.

אני מבקש לציין את גבורתו ואת אומץ ליבו של השוטר אמיר חורי ז"ל, ששוחחתי קודם עם אביו. אמיר חתר למגע מול המחבל אמש, ושילם על כך בחייו. אנחנו נזכור אותו תמיד. אזרחי ישראל, זה לא גל הטרור הראשון שלנו ולא השני. אנחנו למודי מאבק. החברה הישראלית, כשהיא במבחן, יודעת להתעשת, להתקשח ולהתגייס. אי אפשר לשבור אותנו.  אני מבקש להביע פה את ההערכה העמוקה שלי לשוטרי ישראל, לחיילי צה"ל ולאנשי שירות הביטחון הכללי, שעובדים 24/7 ונותנים את הלב ואת הנשמה כדי להשיב את הביטחון לכולנו. תודה לכם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר