סגור

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

בסמוך לכניסת השבת הותקף חבר הכנסת מהרשימה המשותפת על ידי כוחות המשטרה בעת שהשתתף בהפגנה. התיעוד של שוטר שהכה את כסיף בפניו הביאה לגינוי מכלל הקשת הפוליטית: "לחקור, להעניש, להרחיק לאלתר"

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כח בניסן התשפא
,
10 באפריל, 2021 20:10
עופר כסיף

עופר כסיףצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הפגנה ארעה אמש (ו') בסמוך לכניסת השבת בשכונת שייח' ג'ראח שבמזרח ירושלים, בין המשתתפים היה ח"כ מהרשימה המשותפת עופר כסיף. ההפגנה נבעה בעקבות הצטרפות של 15 משפחות יהודיות שרכשו כחוק בתים במזרח ירושלים. כוחות משטרה הגיעו למקום ופינו את המפגינים תוך כדי הפגנת כוח, בתיעוד שצולם נראה כי השוטרים גם פינו את כסיף שזכאי לחסינות בתור חבר כנסת, אך השוטרים בחרו לפנותו מן ההפגנה תוך שימוש באלימות יתרה.

בסרטון שצולם ניתן לראות כיצד אחד השוטרים מכה באלימות את כסיף, וחובט בפניו קשות דבר שההביא לפציעתו ושבירת משקפיו. לאחר האירוע האלים התייחס כסיף לאירוע ואמר: "השוטרים משתוללים פה, לא נותנים לאנשים להפגין. אמרו להם שאני חבר כנסת אך זה לא עניין אותם. הם התחילו להרביץ, שברו את המשקף. לא עניין אותם חבר כנסת, העיקר להגן על המתנחלים הארורים שמשתלטים על הבתים של חפים מפשע, בושה וחרפה".

האלימות כלפי כסיף עוררה ביקורת מכלל הקשת הפוליטית, מהרשימה הערבית המאוחדת נמסר: "רע״מ מגנה בכל לשון של גינוי את מעשה התקיפה האלים והשפל של המשטרה כלפי ח״כ עופר כסיף. מה שראינו היום הוא אלימות ותוקפנות של המשטרה שהפעם שברה כל שיא . דרושה חקירה מעמיקה בעניין התוקפנות, אלימות המשטרה והתנהלותה של מח״ש במקרים דומים כאלו".

גם סמוטריץ' הצטרף לגינויים: "אירוע התקיפה של חבר הכנסת עופר כסיף על ידי שוטרים הוא חמור ובלתי מתקבל במדינת חוק דמוקרטית. חסינות חברי הכנסת קריטית למילוי תפקידם, ואינה עניין לצד כזה או אחר במפה הפוליטית. יותר מידי פעמים בתקופה האחרונה שוטרים מפירים את החוק בעניין הזה ומשטרת ישראל נדרשת לבדק בית רציני".

חה"כ יוראי להב הרצנו מיש עתיד הגיב גם הוא: "לחקור, להעניש, להרחיק לאלתר.  עוד הלילה. שוטר שמרים יד על ח"כ מרים יד על עצם הדמוקרטיה בישראל. זו לא רק סטירת לחי לעופר כסיף - זו סטירת לחי לכולנו".


(תגובת המשטרה לאירוע)

10.04.2021

1. ח"כ כסיף (שלום)

מדובר בחבר כנסת לשעבר שכן לא נשבע אמונים בקדנציה הנוכחית!

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

2. כסיף לא ח"כ עפ"י חוק (ציוני)

כסיף לא הושבע ולכן לא ח"כ ולא חסין

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

3. לגירסת המשטרה שבידה גם סרון הח"כ כסיף התחיל להתארגף עם השוטרים (אפי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

4. כותרת מוטת (שלמה)

לכתוב הותקף באכזקיות זה כותרת מוטת במיוחד שבסרטונים שהמשטרה הוציאה רואים שהתומך ערבים שהוכה הרביץ ראשון לשוטר שהחזיר לו. מוזר שאתר שמתיימר להיות דתי מאמין לפרסום של ארגוני שמאל וכותב הותקף באכזריות בלי לברר את העובדות כאשר ידוע שלא פעם סרטונים שפורסמו על ידי השמאל הם ערוכים ומסלפים את המציאות

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

5. מעציב שזהו פני החברה בישראל בפרט בהפגנות (אפי)

לגירסת המשטרה הדבר מתועד והתפרסם גם ברשתות כי הח"כ לא הכי צדיק, אולי הצדיק שבסדום ועמורה ואם הוא מתנהג כמו כל המגינים האלימים כל הכבוד למשטרה שתעשה סדר באותם מתפרעים שבאים בכסות החוק הדמוקרטית להפגין ונמנצלים את רגש הציבור הרחב שכיבכול הם שומרים על הדמוקרטיה וברור שרק הם מיצרים הם ושולחיהם יותר שנאה ויותר דו שיח אלים
גם אם אני היית שוטר הייתי מדביק לכל מפגין אלים לא משנה ערבי כיהודי, או חרדי או דתי כשמאלני או ימני
וכי זו דימוקרטיה לתת חסות לאלימים???
לדעתי כל ח"כ שמגיע למקום כזה מחפש ספינים אפילו במחיר כזה כדי שיראה לציבור שולחיו מהו עשה ומה פעל להצדיק את כסאו והדבר בדוק
חסינות יש לחכ נורמאלי
חסינות לחיות בגן החיות בהתאם

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

6. הוא בכלל לא ח"כ כל עוד לא הצהיר נאמנות. (יהודה)

תפסיקו לנגן לפי החליל של הסמול.

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

7. כיפה!!!אתם לא מעודכנים!כסיף הכלב היכה באגרוף. (שלמה)

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

8. מי ניסח את הכותרת האמפתית לפרובוקטור האנטישמי הזה? (אני אתכם גמרתי)

דווח על תגובה לא ראויה
11.04.2021

9. מעניין למה כשזה כסיף כולם נזעקים (משה)

בלי להתייחס להפגנות בכלל כאמצעי מוצלח, חרדים מקבלים מכות רצח משוטרים בשיגרה ממש, ילדים, אנשים שרק עברו בסמוך וכו', וזה לא מעניין אף אחד, וכאשר האנטישמי השמאלן הקיצוני הזה שונא ישראל עופר כסיף חוטף משהו, כל אבירי הצדק נזעקים לגנות...

דווח על תגובה לא ראויה
12.04.2021

10. כסיף = בוגד בעמו (מוסססקורט)

כסיף שקבל חינוך חולני שבו לעבר אין ככ ערך...ומי שאמר והוא לא היה רב בישראל "עם לשלא זוכר את עברו אין לו עתיד\לוט בערפל" לא מוכר לברנש הפרובוקטור הזה..כסיף פשוט שכח או לא יודע שהמקום הזה נקרא בעבר שכונת התימנים שהפלסטינאים גרשו אותם משם בכוח הזרוע כן כן באלימות...עכשיו שהצדק ההיסטורי נעשה ועוד בתשלום אז הערבים שם מכונים אנשים טובים ושלווים ואילו בעלי הבית המקוריים והחוקיים הם מתתנחלים אלימים ופושעים..פשוט התהפכו היוצרות...אז תתביייש לך יהודי טמא שפתיים וחסר כבוד לאומי ...לך לעזה .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות ברמלה צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד