סגור

הציונות הדתית לבנט: לא נהפוך את הימין לילדי הכאפות של לפיד ומיכאלי

סערה בקרב מפלגות הימין, לאחר שיו"ר ימינה אמר בראיון נגד יו"ר הציונות הדתית: "אני לא ילד כאפות של נתניהו כמו סמוטריץ'". במקביל התעוררה סערה בעבות הסרטון של עצמה יהודית נגד בנט ולפיד. סמוטריץ' גינה: "חמור מאוד"

עדיאל שביט, חדשות כיפה
ח באדר התשפא
,
20 בפברואר, 2021 20:58
הסכסוך עולה שלב

הסכסוך עולה שלבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ערב סוער בקרב מפלגות הימין פרץ לאחר שיו"ר ימינה התראיין בערוץ 12 ודיבר נגד יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. בראיון התחייס בנט למחוייבות של סמוטריץ' לרוץ יחד עם הליכוד: ""אנחנו נמצאים באינסוף מערכות בחירות, הכל נהיה פוליטי ולאף אחד לא אכפת. צריך להחליף את השלטון. אני לא ילד כאפות של ביבי ואני לא מוכן ללכת אחרי נתניהו באופן אוטומטי. סמוטריץ' אומר "אני הולך עם ביבי לא משנה מה יהיה" - אני לא מאמין בזה".

בציונות הדתית לא נשארו חייבים והגיבו בשני מישורים מקבילים, האחד מטעמו של סמוטריץ' שהגיב כי הוא מוכן להתחייב לממשלת ימין בעוד שבנט זקוק למפלגות השמאל כדי להקים ממשלה. "מגנים את ההתקפות האישיות של בנט על יו"ר הציונות הדתית. נעשה כל מה שצריך להקמת ממשלת ימין יציבה וטובה למען עם ישראל. חבל שהתחייבות כזאת לא יוצאת מבנט, אלא התקפות אישיות". בנוסף כתבו מטעם המפלגה: "בזמן שבנט לא מצליח להשתחרר מעלבונות ויריבויות אישיות אנחנו לקחנו אחריות כדי שהימין והציונות הדתית לא יהפכו לילדי הכאפות של לפיד ומיכאלי".

התגובה השנייה הייתה מטעם עצמה יהודית ובן גביר שהעלו סרטון שבו לפיד מקים ממשלה יחד עם המשותפת ומפלגת העבודה. בסרטון נראה כי מנהלים בדיחות שואה שמספרת דמותה של אבתיסאם מראענה וכן תמונות של היטלר. בנוסף בסרטון מראים כי לכאורה מדובר בממשלה בה גם תומכים בהחלפת יום העצמאות ביום הנכבה, והוקרה של מחבלים. מי שנמצא כחלק מ"הממשלה" בסרטון זה הוא גם נפתלי בנט, שבוחר לפי הסרטון להתעלם ממה שקורה לטובת טיפול בקורונה בלבד. אך בציונות הדתית הגיבו כי אינם שותפים לקמפיין זה ושהוא מטעם עצמה יהודית בלבד.  

20.02.2021

1. סמוטריץ , ציונות דתית? (ניסים )

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2021

2. סמוטריץ , ציונות דתית? (ניסים )

הילדים לא לומדים בממ"ד
הילדים לא בבני עקיבא
האבא שירת ישראבלוף בצבא

זו הציונות הדתית במיטבה

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2021

3. סמוטריץ שיקר בנוגע לתואר שני שלא היה לא. כל הרשימה שלו לא שירתה בצבא או שירתה באופן סימלי. (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2021

4. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2021

5. סמוטריץ תיחמן את הצבא בשירות הצבאי. האם הוא אי פעם עשה מילואים? ( שלומי)

אני ורבים אחרים עשינו חודש מילואים בשנה עד גיל ארבעים. בנוסף לשלוש שנות שירות.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2021

6. האמירה כאן של ה"ציונות הדתית" היא שחייבים להיות ילד כאפות של מישהו (נהנתניהו-עבאס)

מה שמתחבא מאחורי אמירה זו של "הציונות הדתית" הוא שחייבים להיות ילד כאפות של מישהו.. מה שבנט מחדש לציונות הדתית האמיתית (שכמובן זה לא סמוטריץ-בן גביר) הוא שלא חייבים להיות ילדי כאפות בכלל. אפשר להתרגל לכך שלא חייבים להיות אלה שמשתמשים בהם וזורקים (או זורקים עצמות..). בנו בנה את הגוש לנהנתניהו, אבל כשלא היה צריך את ימינה, זרק בנוכלות. העובדה שרבבות רבות מאיתנו שלחו את הקול ישירות לגוולדים של נהנתניהו (מה שהקטין אותנו מאוד.. בכל מערכת בחירות) - החלישה אותנו מאוד. חבל. אבל לא צריך להתקבע בתודעה של ילד כאפות, כפי שסמוטריץ משדר, כאילו צריך להיות ילד כאפות או של לפיד או של נהנתניהו. כיון שבנט וסער ביחד יהיו הרבה יותר מלפיד, אין ספק שכוחם יהיה גדול יותר גם אם יצטרכו את לפיד. אגב, יצטרכו את לפיד אך ורק אם חלק מנבחרי הליכוד (אחרי שיתברר שאין יותר לביבי אפשרות ל 61+ כולל ימינה) לא יצטרפו לבנט. אם חלק מנבחרי הליכוד יצטרפו אחרי הבחירות (כאמור, אם יתברר שאין יותר לביבי אפשרות ל 61+ כולל ימינה) לבנט, הם ימנעו בכך את הצורך להוסיף לבנט וסער את לפיד כילד כאפות.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2021

7. מתנחל חודשים הסכים לשבת עם מרצ (מתנחל)

מה נשתנה סמוטריץ?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צפו ביריב לוין "מפרגן" למנסור עבאס ולרע"מ

קרא עוד