ועדת החינוך פסלה את תקנות הממשלה: כל מערכת החינוך תפעל במהלך הסגר

ועדת החינוך בראשות ח"כ רם שפע ביטלה את ההחלטה של קבינט הקורונה, והלימודים במהלך הסגר יתקיימו כסדרם - בכל מערכת החינוך, כולל כיתות ה'-י'. נציגת משרד הבריאות: "הסגר יהיה ארוך בהרבה" בגלל ההחלטה

יהונתן קליין, חדשות כיפה 27/12/20 13:10 יב בטבת התשפא

ועדת החינוך פסלה את תקנות הממשלה: כל מערכת החינוך תפעל במהלך הסגר
ח"כ רם שפע, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הלימודים בסגר יתקיימו כסדרם. ועדת החינוך של הכנסת, בראשות ח"כ רם שפע (כחול לבן), פסלה היום (א') את תקנות הסגר שהתקבלו בממשלה, הנוגעות ללימודים בבתי הספר, וקבעה שכל מערכת החינוך תפעל במהלך הסגר, ולא רק כיתות א'-ד' ו-י"א-י"ב.

"הסגר יימשך בין 3 שבועות לחודש. אם מערכת החינוך תישאר פתוחה - הרבה יותר"

כל חברי ועדת החינוך, מלבד ח"כ קטי שטרית (הליכוד) תמכו בפסילת החלטת הממשלה. בחדשות 12 דווח כי שפע קיבל את ההחלטה לאחר התייעצות עם יו"ר מפלגתו, שר הביטחון בני גנץ. בפתח הדיון אמר שפע כי "ועדת החינוך הציגה בחודשים האחרונים קו מאוד ברור על פיו אם נגיע לסגר שלישי מערכת החינוך צריכה להישאר פתוחה.
אני שמח שמשרד החינוך והממשלה הבינו שלפחות את הגנים ישאירו, אבל מבחינתי זה ממש לא מספק ואין שום סיבה שילדי ה' עד י' יישארו בבית לתקופה של חודש לפחות. השורה התחתונה של הישיבה הבוקר ברורה -  אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים לקבל מענה חינוכי לה' עד י'".

ח"כ שפע טען שקיבל שיחות הפחדה מגופים מסוימים לבל יגרום לפתיחת מערכת החינוך. לדבריו, הילדים שנמצאים בבית מול הזום במשך יום שלם משלמים מחיר כבד מדי ואין סיבה לכך. 

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, הזהירה כי השארת מערכת החינוך פתוחה תגרור סגר הרבה יותר ארוך: "בגרף שהראינו לקבינט ב-6 בדצמבר, היינו עם 1,500 מאומתים ליום ומקדם הדבקה של 1.25 והראינו איך המגיפה תתקדם", הסבירה אלרעי-פרייס. "אחרי שני גלים אנחנו יודעים כבר לצפות את המגיפה. אמרנו לקבינט אז לפני יותר משבועיים לעצור ולעשות ריסון מהודק, לסגור גם את המסחר שזה לחזור צעד לאחור. הייתה בחירה לא לעשות זאת וידענו לאן זה יתקדם".

לדבריה, "בעוד שבועיים נהיה עם 8,000 מאומתים ביום. בגל השני היינו שיאני התמותה בעולם מקורונה. אם רוצים לשבת פה, צריך לקחת אחריות. יש גישה של חסינות עדר, יש הסתכלות על אי ספיקה והגרף הוא בדיוק המשמעות של זה. הגרף התממש גם מבחינת כמות החולים וגם מבחינת הקשים והקריטיים.
זה בסדר שכנסת ישראל שמפקחת על הממשלה תקבל החלטה שלא צריך לעשות שום דבר, רק צריך להבין מה זה אומר - שנטפס בגרף וכשנחליט לעצור לוקח שבועיים עד שההחלטה מביאה לאפקט במציאות. מרגע שעושים סגר, קחו את המספרים, תכפילו אותם ורק אז נתחיל לרדת ונצטרך סגר ארוך מאוד".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר