סגור

דרמה בכנסת: ההצעה לבדיקת פרשת הצוללות עברה - לוין ביטל את ההצבעה

ברוב של 25 נגד 23 אישרה מליאת הכנסת את ההצעה להקים ועדת חקירה לבדיקת פרשת הצוללות. יו"ר הכנסת ביטל את תוצאות ההצבעה, בטענה כי לא הוכרזה על פי התקנון, ובהצבעה החוזרת חברי האופוזיציה לא השתתפו כמחאה וההצעה נפלה

חדשות כיפה
ג בחשון התשפא
,
21 באוקטובר, 2020 14:23
מליאת הכנסת

מליאת הכנסתצילום: פלאש 90. הדס פרוש

מהומה במליאת הכנסת. ההצעה שהגישה חברת הכנסת תמר זנדברג להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת פרשת הצוללות וכלי השייט, הובאה להצבעה במליאת הכנסת. ההצעה התקבלה, בעקבות היעדרות חברי כחול לבן וחברי קואליציה רבים, ואחרי ש-25 חברי כנסת הצביעו בעד, לעומת 23 שהתנגדו.

חברי כנסת מטעם הקואליציה טענו מיד בתום ההצבעה, כי הם ביקשו הצבעה שמית וחברי כנסת נוספים טענו שנכחו באולם, אך לא הצביעו מכיוון שלא הבינו שההצבעה החלה, זאת כיוון שסגן יו"ר הכנסת, ח"כ מנסור עבאס, לא הודיעה על תחילת הצבעה כפי שנדרש. 

יו"ר הכנסת יריב לוין עלה לנהל את הישיבה ואמר: "היות שאני הייתי כאן באולם, אני לא צריך ללמוד מכלי שני על מה שקרה פה. אפילו אני עצמי הגם שישבתי במקומי לא הצבעתי משתי סיבות. האחת כי התבקשה הצבעה שמית והשנייה כי ההודעה שלוחצים ומצביעים לא נאמרה  או שנאמרה בקול ענות חלושה ולא נשמעה. לפיכך חברי הכנסת אנחנו לא עוסקים פה במחטפים ובתרגילים, והייתה בקשה ברורה שנשמעה מבעוד מועד לקיים הצבעה שמית, כפי שביקש יושב-ראש הקואליציה, אני מבטל את התוצאות שהיו ומכריז על הצבעה שמית".

בהצבעה השמית התנגדו להצעה 44 חברי קואליציה, כאשר רבים מהם הוזעקו להשתתף בהצבעה. חברי האופוזיציה סירבו להשתתף בהצבעה כשהם צועקים במחאה כנגד ביטול ההצבעה האלקטרונית.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), כתב בטוויטר בתגובה: "ביזיון בכנסת. רוב (!) לאופוזיציה להצעת ⁦‪תמר זנדברג להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפרשת הצוללות. עכשיו היו"ר לוין עושה מעשה שלא יעשה ומבטל את ההצבעה. ואחרי שהגיעו חכים מהקואליציה הוא מקיים הצבעה חוזרת. בושה וחרפה. לא היה דבר כזה בכנסת".

21.10.2020

1. חקירה (גל)

כדאי לראש הממשלה לדעת כי ועדת חקירה בנושא הצוללות קום תקום .
שווה לו לפרוש כעת . כול עוד הצוללות מתחת למים וזה לפני עלות המחזה אילוף הצוללת .

דווח על תגובה לא ראויה
21.10.2020

2. מנסים לתפור עוד תיק!!! (מלכה)

הם לא ירגעו, יחפרו מתחת לאדמה,
אולי יגלו משהו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תור בקניון הגדול בפתח תקווה צילום: קניוני עופר

תורים בחנויות ועומס - ללא ריחוק חברתי: פיילוט הקניונים החל

קרא עוד