עשור להתנתקות: 180 משפחות עדיין ללא בית קבע

בדו"ח של וועד מתיישבי גוש קטיף עולה כי עשור לאחר ההתנתקות 180 משפחות עדיין אינן מתגוררות בבית הקבע אלא במגורים הזמניים

חנן גרינווד, כיפה 22/06/15 13:49 ה בתמוז התשעה

עשור להתנתקות: 180 משפחות עדיין ללא בית קבע
CC מיכאל יעקובסון., צילום: CC מיכאל יעקובסון.

עשר שנים לאחר ביצוע תכנית ההתנתקות מאות משפחות עדיין מתגוררות במגורים זמניים. בדו"ח שהוציא היום (ב') וועד מתיישבי גוש קטיף עולה כי 180 משפחות עדיין אינן מתגוררות בבית הקבע שלהן, זאת למרות הזמן הרב שחלף.

בגוש קטיף התגוררו כ-1600 משפחות אמרו היום בוועד וציינו כי 1200 מתוכן עברו להתגורר כקהילות ואילו שאר המשפחות החליטו לעבור עצמאית לערים שונות בארץ.

בוועד ציינו כי 900 משפחות כבר נמצאות בבתי הקבע שלהן, "יש כאלו שנכנסו לפני חודשים ספורים לבתי הקבע שלהן ויש משפחות שנכנסו לפני 5 או 6 שנים" ציינו והוסיפו כי כיום ישנן עוד 130 משפחות הנמצאות בהליך בנייה.

יחד עם זאת אמרו בוועד המתיישבים כי ישנן 180 משפחות שטרם החלו את בניית הקבע שלהן ומתגוררות במגורים זמניים "יש משפחות המתגוררות בקרווילות ישנות" אמרו בוועד.

חגית ירון חברת וועד מתיישבי גוש קטיף אמרה לארח פירסום הדוח כי "לצערנו גם עשר שנים לאחר ביצוע תכנית ההתנתקות מגוש קטיף יש עדיין מאות משפחות המתגוררות בקרווילות שזהו שם מכובס למילה קרטונייה. יחד עם זאת ועד המתיישבים לא נח לרגע ופונה לדרגים המוסמכים על מנת למצוא פתרונות לאותן משפחות. אגב, משפחות רבות לא החלו בבנייה רק בגלל הבירוקרטיה הישראלית הידועה לשמצה. אנחנו לא מבקשים מותרות אלא תנאי מגורים בסיסיים"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר