סרטון חיל האוויר הוסר על ידי דובר צה"ל

בדובר צה"ל הודו שהסרטון שבו הגיבו לטענות, כאילו נשים לא יכולות להיות לוחמות, לא עבר את אישורם לפני שעלה והסירו אותו מהרשתות החברתיות

משה ויסטוך
כא באדר התשעח
,
08 במרץ, 2018 20:27
סרטון המחאה של נשות חיל האוויר

סרטון המחאה של נשות חיל האווירצילום: צילום מדף הפייסבוק של חיל האוויר

סרטון חדש של חיל האוויר עורר מיני סערה, כששורת בנות המשרתות בחיל תועדו כשהן משיבות לטענות של המתנגדים לשירות נשים כלוחמות. בצה"ל אישרו כי הוא לא עבר את הצינורות המקובלים ולבסוף החליטו להסירו.

בסרטון, שהוכן לרגל יום האישה הבינלאומי, נראו נשים כשהן ממלאות את  תפקידים שונים בחיל האוויר, כשברקע הן חוזרות על טענות שנאמרו בעבר כאילו נשים לא יכולות לשמש כלוחמות.

בסיום הקטע המצולם, שהיה באורך של כדקה, נראיתה טייסת כשהיא משיבה לכל אותן טענות ואומרת "אז אומרים..." ועולה לתא הטייסת.

יש לציין כי הסרטון עורר תגובות נזעמות לא מעטות מאחר והוא נתפס כמתריס כנגד המתנגדים לשירות נשים בתפקידי לחימה ובמיוחד רבנים שהתבטאו בעבר בנושא.

בדובר צה"ל הבהירו לאחר זמן מה כי הסרט המדובר הוכן על ידי אנשי המדיה של בטאון חיל האוויר ואינו תוצר רשמי של יחידת דובר צה"ל". לדבריהם, "מבלי להתייחס לתוכנו של התוצר נציין כי אינו אושר כפי שנדרש מתוצרים המתפרסמים בפלטפורמות צה"ל. בעקבות כך יוגדרו נהלים ברורים בנושא".

תחילה החליטו בצה"ל, למרות שהסרטון לא עבר את המסלול התקין, להשאירו באוויר אולם כעבור מספר דקות הם החלו להסירו מכלל הרשתות החברתיות.

יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ רחל עזריה, הגיבה להחלטה ואמרה: "חיילות דתיות כבר לא מתרגשות מרבנים קיצוניים, אבל צה"ל נבהל. הן יותר אמיצות ממפקדי הגוף שבו הן משרתות. אני קוראת לצה"ל להחזיר את הסרטון שחיל האוויר הפיק ליום האישה ולא להתקפל. המסר מצה"ל צריך להיות חד משמעי - נילחם בשביל מי שלוחמות בשורותינו".

08.03.2018

1. משהו לא טוב עובר על דובר צה"ל (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
10.03.2018

2. סרטון חיל האוויר הוסר על ידי דובר צה"ל. (רפי רפאל חסון.סופר בכיר.)

חיל האוויר תורם תרומה עצומה למען מדינת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
11.03.2018

3. תגובה לאורן ניומן (דנצ)

א. ביחס למדע - יש הבדל גדול בין תיאוריות (עם ראיות מכאן ועד למחר) לבין עובדות בשטח, במציאות, כאן ועכשיו. אין לי בעיה עם תיאוריית האבולוציה (ידעת שיש גם מדענים בריאתנים?... כן כן, ממש עם תואר מאוניברסיטאות מכובדות וכו', שלא חושבים שהתאורייה הזו נכונה), אבל יש הפרש בין לשער מה קרה לפני 15 מליארד שנה או 50000 שנה, לבין לראות כמה בנות מקבלות שברי מאמץ וכמה צה"ל היה צריך להוריד את הרמה כדי שזה ייפסק. את נא לא לקשקש בנושא.
ב. גם הנשים של החברה הדתית כבר מזמן לא יושבות בבית. אתה מוזמן לבדוק.
וגם הנשים בחברה החילונית מעדיפות (ברובן) להיות יותר עם הילדים ופחות עם הקריירה.
בחירה שלהן, לא משנה מאיזה מגזר הן. יש מחקרים (של גויים, טוב?) שמראים העדפה שונה של נשים מגברים. יש לך בעיה גם עם זה? לא קרה כלום, תדבר עם הבחורות להתגייס לסיירת מטכ"ל ועם אימהות לעזוב את הילדים לבייביסיטר (אופס, מי ישמור? בת או בן? מי יוותר על עתידו הזוהר מבין שניהם...) או לנשים/גברים לא מוצלחים שלא הגיעו לשום הישג בחייהם, הם יגדלו את הילדים והאמהות יטביעו את חותמן בעולם (כמו כל האינסטלטורים, אנשי מחשבים, אנשי שירות, מאבטחים ושאר מקצועות גבריים שמטביעים חותמם בעולם, בזמן שהנשים נאלצות לוותר על החלומות הגדולים האלה ולהישאר בבית עם הילדים).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כרטיסי אשראי צילום: pixabay

אשראי במשבר הקורונה? חישבו שנית

קרא עוד