חדשות כיפה

סקר חדש: הליכוד נחלש הגוש החוסם התחזק

אילו הבחירות היו נערכות היום הייתה מפלגת הליכוד מקבלת 24 מנדטים בלבד. המחנה הציוני ויש עתיד לעומת זאת התחזקו בשכלול המנדטים של שתי המפלגות. רוב הנשאלים היו רוצים שנתניהו יפרוש בתום הקדנציה

ראש הממשלה בניין נתניהו

ראש הממשלה בניין נתניהוצילום: פלאש 90. יונתן סינדל

הליכוד וגוש הימין נחלשים וגוש השמאל מתחזק, כך עלה מסקר שפורסם הערב (ד') בחברת החדשות המשותפת לקשת ורשת "החדשות".

את הסקר ערכה חברת מדגם ובקרב 503 הנשאלים צנחה מפלגת הליכוד ל-24 מנדטים לעומת 30 בבחירות האחרונות, בעוד שמחנה הציוני ויש עתיד עמדו על 21 ו-20 מנדטים בהתאמה כשבשכלול של שתיהן עלה כוחן ביחס לבחירות ב 2015.

אחריהם ברשימה מפלגות הבית היהודי עם 12 מנדטים (8 בבחירות האחרונות), הרשימה המשותפת עם 12 (13), כולנו עם 8 (10), יהדות התורה התחזקה ל-8, ישראל ביתנו עם 6, מרצ קיבלה 5 וש"ס התרסקה לגבול אחוז החסימה שהוא 4 מנדטים. בחינת הגושים לימדה כי גוש הימין הצטמק מ-67 מושבים ל-62 וגוש השמאל עלה ל-58 מושבים. עם זאת, יש לציין כי מספר זה כולל את הרשימה המשותפת כך שלאור העבר נכון יותר להגיד שהשמאל מתקרב לגוש חוסם מאשר לשלטון.

בשאלת ראש הממשלה ענו 52% מהנשאלים כי לדעתם על נתניהו לפרוש בתום הקדנציה הנוכחי. 38% מעוניינים שהוא ימשיך גם לבחירות הבאות. לגבי החוק הצרפתי, שאמור לאסור חקירת ראש ממשלה מכהן, ענו 63% כי הם נגדו, 27% תמכו בו ו-10% לא הביעו עמדה לכאן או לכאן.

02.11.2017

1. "ש"ס התרסקה לגבול אחוז החסימה שהוא 4 מנדטים." (דניאל)

לא בדיוק נכון. גבול אחוז החסימה הינו 3.25%, שהוא 3.9 מנדטים. מפלגה יכולה להיכנס לכנסת עם רק שלושה מנדטים, אם היא מקבלת בין 3.25% ל-3.33% מן הקולות ויש לה מספיק מזל רע לא לקבל עוד מנדט בחלוקת העודפים.

דווח על תגובה לא ראויה
02.11.2017

2. עוד שטות (מומחה לסקרים)

הסקרים הללו שנעשים בתקופה האחרונה הם דוגמה קלאסית לתקשורת שמייצרת לעצמה חדשות ולא יותר מכך. הממצאים הללו לא שווים אפילו את המאמץ הקטן ביותר של התייחסות. זה פשוט זבל תקשורתי לשמו. אין לזה שום קשר לעובדות רלוונטיות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מוטי יוגב צילום: הדס פרוש/פלאש 90

ח"כ יוגב על כנס השדולה החילונית: "נשמעו שם עמדות שמאל אנטי דתיות"

קרא עוד