סקר חדש: יותר מ-80% מהציבור סבורים שלא רק שיקולים מקצועיים מנחים את צה"ל בשילוב לוחמות

בסקר, שנועד לבחון את דעתו של הציבור בנושא הלוחמות בצה"ל, קרוב ל-80% מהנשאלים גם אמרו כי לדעתם אמהות אינן צריכות לשרת במילואים. אחים לנשק: "יש לקיים דיון מקצועי ונקי מאג'נדות, בדבר הנחיצות והתועלת של שרות בנות ביחידות לוחמות"

משה ויסטוך
י באב התשעז
,
02 באוגוסט, 2017 15:14
לוחמות בזמן אימון

לוחמות בזמן אימוןצילום: פלאש 90 , אביר סולטן

למעלה מ-80% מהציבור בישראל סבור כי צה"ל משלב לוחמות ביחידות הצבא לא רק בשל סיבות מקצועיות. כך עולה היום (רביעי) מסקר חדש שבוצע על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה עבור ארגון 'אחים לנשק'

לפי הסקר, שנערך בקרב 500 גברים ונשים מעל גיל 18 במגזר היהודי, עולה כי 31.2% מהנשאלים סבורים כי שילוב הלוחמות נעשה אך ורק "לצורך העצמת ערך השיוויון". מחציתם חושבים שהדבר נובע משילוב המקצועיות לצד השיוויון ורק 14.2% משוכנעים שמדובר בשיקולים מקצועיים בלבד.

בסקר נשאלה שאלה נוספת והיא, האם על הצבא ליידע את המועמדות לשירות קרבי בכל ההיבטים הפזיולוגיים והבריאותיים שכביכול עלולים לסכן אותה. 79.3% השיבו בחיוב (בטוח או חושב שכן) ו-15.2% השיבו בשלילה.

עוד עולה מהסקר ש-79.1% מהציבור לא חושב שלוחמת שהפכה להיות אמא צריכה לשרת במילואים כמו גברים שהפכו לאבות, בעוד 17.9% סבורים שאין כל הבדל בחובת השירות במילואים בין אמהות לאבות.

בארגון 'אחים לנשק', המאגד קצינים ולוחמים במילואים, מגיבים לממצאי הסקר ואמרים "כי לאור נתוני הסקר ולאור הנתונים שנחשפו בדו"ח נציב קבילות החיילים ובעוד מחקרים בצבא ארה"ב ובריטניה יש לקיים דיון מקצועי ונקי מאג'נדות, בדבר הנחיצות והתועלת של שרות בנות ביחידות לוחמות".

בנוסף לכך הם מציינים כי "לאור הפרסומים כי צה"ל השקיע עד כה סכום של 58 מיליון שקל בהקמת בסיס מיוחד לגדודים המעורבים ולמעלה מ20 מיליון שקל בהפרדת השירותים והמקלחות, קוראים בארגון אחים לנשק לשקול את הכדאיות הכלכלית של הכשרת בנות בתפקידי לחימה נוכח תקופת השרות הקצרה שלהן והבעייתיות של שירותן במילואים".

02.08.2017

1. מטבע הלשון "אחים לנשק" השתכשכה יותר מדי בז'רגון המפלצתי של הנציונאל סוציאליסטים, לכן הפכה מבחינה לשונית למוקצה מחמת מיאוס (יהודה)

לדוגמא היום אי אפשר יותר להשתמש בצמד המילים "מחנה ריכוז" או "שטח מחיה" כי המילים האלה מזוהמות.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2017

2. דוקא לשונם נקיה. (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביחי מנדלבליט צילום: Hadas Parush/Flash90

מנדלבליט משיב לנתניהו: "טענותיך חסרות בסיס, מטפלים בנחישות בכל תלונה"

קרא עוד