סופית: העצור בפרשת דומא ישוחרר

בית המשפט המחוזי בלוד הורה על שחרור של חשוד בפרשת דומא לאחר שהתברר כי הוגשה נגדו תביעה בגין פרשייה שאינה קשורה להצתה

אפרת קרסנר, כיפה 29/12/15 15:09 יז בטבת התשעו

סופית: העצור בפרשת דומא ישוחרר
Miriam Alster, פלאש 90, צילום: Miriam Alster, פלאש 90

בית משפט המחוזי מרכז בלוד דחה לפני זמן קצר את ערר המשטרה והורה על שחרורו למעצר בית של החשוד בפרשת דומא שאתמול הוגשה כנגדו הצהרת תובע בחשד לקטטה עם בדואים לפני כשנתיים ללא קשר לארוע בדומא.

הנער נחקר במשך 29 ימים בידי השב"כ בחשד לפרשת דומא, וכעשרים יום היה מנוע מפגש עם עורך דין. לטענתו וטענת עורך דינו, הופעלה כלפיו אלימות קשה שכללה טלטולים, מכות, הטחת הראש בקיר, מתיחת הראש לאחור עד שהקיא, ומניעת שינה במשך יממות שלמות.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו אשר מייצג את החשוד מסר בסיום הדיון "לאחר חודש ימים שבהם החשוד זועק שלא קשור לדומא, וזעק שאינו עשה שום דבר, ולאחר שאתמול בימ"ש השלום הבין זאת, ערר המדינה היום נדחה והחשוד ישוחרר. החקירה יצאה מכל פרופורציה, המעצרים הנרחבים, היד שהיתה קלה על ההדק הן מבחינת החקירה, הן מבחינת המעצרים והן מבחינת שיטות החקירה האלימות, הביזוי, ההשפלה והעינויים שעברו כאן החשודים, דברים שעוד נחשף אליהם בעתיד הגיע הזמן לסיים את הפרשה ואני שמח ששוחרר."

אתמול(ב') בצהריים פרסמו בני משפחות הנערים החשודים בפרשה מכתב בו הם מגנים את הרצח שאירע בכפר דומא, אך משוכנעים כי ילדיהם לא היו מעורבים ודרשו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית.

בני משפחתו של הנער ששוחרר טוענים כי הוא עבר התעללות קשה: "אחרי 30 ימים שבהם עבר ילדנו בן ה-17 התעללות אכזרית שכללה השפלות ואלימות קשה מסתבר כעת שבננו מואשם במוערבות בקטטה מלפני שנתיים. כל הצידוק שנתן לעצמו השב"כ להתעלל בידלינו כאילו הוא חשוד ברצח דומא מוכיחה את טענתנו כי השב"כ נקט בשקר ורמיה כלפי מערכת המשפט וכלפי הציבור".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר