סוכן שידל קטינים לבצע פעולות תג מחיר

ב"חוננו" טענו כי הסוכן, שפעל בקרב נערים בהתיישבות וניסה להדיחם לבצע פעולות נגד ערבים, עדכן את גורמי הביטחון לפני ביצוע הפעולות. "ישראל 2018 מתעוררת למציאות 'השמפניות' שחשבנו שהסתיימה", אמרו בארגון

חדשות כיפה 25/04/18 09:26 י באייר התשעח

סוכן שידל קטינים לבצע פעולות תג מחיר
תג מחיר בבית איכסא, צילום: דוברות המשטרה

בארגון "חוננו" חשפו הבוקר (ג') כי המשטרה, ככל הנראה בשיתוף פעולה עם גורמי ביטחון נוספים, הפעילה בקרב נערים בהתיישבות סוכן מדיח, אשר לפחות בשני מקרים שידל קטין לבצע פעולות תג מחיר.

בארגון אמרו כי על פי חומר משפטי שהגיע לעו"ד משה פולסקי מ"חוננו" שמייצג את הקטין, עלה כי הסוכן עדכן את גורמי הביטחון לפני אירועי תג מחיר, במהלכם ולאחריהם תוך שהם נמנעים מלעצור את המעורבים.

לטענת "חוננו", במקרה אחד מסר הסוכן לקטין תיק עם חומר דליק וספרי צבע, תוך שהוא משדל אותו לבצע פעולת תג מחיר נגד ערבים. הקטין סרב לבצע פעולת הצתה, והסכים רק לרסס כתובות. בהמשך לקח הסוכן את הקטין עד סמוך לשכונת שייח ג'ארח בירושלים והנחה אותו כיצד לכסות את ראשו וכיצד לבצע את תג המחיר. עוד מסר לו הסוכן את נוסח הכתובות שעליו לרסס על בתי הערבים במקום.

בעקבות החשיפה עו"ד משה פולסקי צפוי לבקש הבוקר מבית המשפט השלום בירושלים להתיר לפרסם את פרטי הפרשה ואת חומרי החקירה. "ישראל 2018 מתעוררת למציאות 'השמפניות' שחשבנו שהסתיימה בשנת 1995. מדובר ברעידת אדמה, שצריכה להדאיג כל אזרח במדינת ישראל", אמרו ב"חוננו".

"לא ייתכן כי מי שאמונים על שלטון החוק והסדר יפעלו וידיחו נערים קטינים לבצע עבירות, זאת על מנת להשחיר ולפגוע בציבור שלם. אנו קוראים להקים ועדת חקירה באופן דחוף, שתביא למסקנות מהירות בעניין.

"האובססיה של המחלקות הלאומניות במשטרה ושל המחלקה כנגד יהודים בשב"כ להביא 'תוצאות' בכל מחיר חצתה פעם נוספת כל גבול ונורמה. מה שהחל בעינויים הזויים של נערים קטינים המשיך באופן טבעי להפעלת סוכנים והדחת קטינים, ואנו שואלים, היכן המבוגר האחראי? מי ישים סוף להשתוללות?", הוסיפו.

עו"ד עדי קידר הוסיף כי "תופעת הפעלת סוכנים מדיחים על ידי גורמי הביטחון חייבת לעבור מן העולם, ויש להדיח את האחראים והשותפים לה באופן מידי מתפקידם. בכל פעם שיפורסם בתקשורת כי בוצעה פעולת תג מחיר ידע הציבור שישנו סיכוי כי ידם הארוכה של גורמי הביטחון מעורבת באירוע, הייתה שותפה לו ואולי אף הדיחה אחרים לבצעה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בפרסום המתבסס על עובדות שגויות שאינן תואמות את המציאות. בניגוד לנטען, האסיר לא שימש מעולם כסוכן משטרתי. לא זו בלבד, הרי שמדובר באסיר שהואשם, הורשע ומרצה עונש מאסר בגין מעורבתו באירוע תג מחיר ועצם מעצרו הוא תולדה של פעילות נחושה של המשטרה נגד פשעים מעין אלו.

"מטבע הדברים לא נפרט אודות מידע מודיעיני זה או אחר, אולם נציין כי כל תלונה או מידע המתקבלים במשטרה ומעלים חשד לביצוע עבירות פליליות, נבדקים ביסודיות ומתורגמים במידת הצורך לביצוע פעילות אכיפה ו/או חקירה משטרתית בהתאם.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד פשעי שנאה באשר הם ותמצה את הדין עם כל פורע חוק שיטול חלק במעשים פסולים מעין אלו, בכל זמן ובכל מקום".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר