סגור

נכבה? חרטא

תנועת "אם תרצו" מפיצה חוברת הסברה הטוענת כי אירועי "יום הנכבה" אינם אלא מיתוס פלסטיני שהומצא כדי "להפוך את התוקפן לקורבן"

אורי פולק
יא באייר התשעא
,
15 במאי, 2011 0:00
יח"צ

יח"צצילום: יח"צ

"נכבה חרטא" - תנועת "אם תרצו" החלה היום (א') בקמפיין חדש לקראת אירועי "יום הנכבה" אותם מציינים הארגונים הפלסטינים. בחומרי ההסברה אותם מחלקת היום התנועה, טוענים ב"אם תרצו" כי ה"נכבה" אינה אלא מיתוס אותם המציאו הפלסטינים כדי "להפוך את התוקפן לקורבן".

בחוברת שהדפיסה התנועה, אותה כתבו ארז תדמור והעיתונאי אראל סג"ל, נטען כי "מיתוס הנכבה הוא הונאה עזת מצח שמטרתה שכתוב ההיסטוריה והפיכת התוקפן לקורבן". מחברי הקובץ טוענים כי "ההקשר שבמסגרתו מתקיים השיח ההיסטורי בנושא מלחמת השחרור, הסכסוך הערבי-ישראלי והנכבה הוא כל כך שקרי ומסולף, שאין שום דרך אחרת לתאר אותו מאשר לקרוא לו בשמו: חרטא".

לדבריהם, "מיתוס הנכבה הוא הונאה חסרת תקדים ועזת מצח שכל מהותה ומטרתה היא שכתוב ההיסטוריה. על פיה התוקפן הפך לקורבן, והמגן מפני טבח - לפושע מלחמה. בשם הנכבה מותר לסלף עובדות, להמציא בדיות, לרקום שקרים ולהעליל עלילות דם המאשימות את ישראל בביצוע פשע של טיהור אתני".

ב"אם תרצו" טוענים כי "המיתוס המסולף של הנכבה הוא בלוף. שקר עצום בגודלו, ילקוט הכזבים הפלסטיני. שקר הנכבה נועד לשמוט את ההכרה הבינלאומית בזכותה של ישראל להתקיים, להפליל את ישראל בפשע שלא ביצעה, להתנער מאחריות הערבים לתוצאות תוקפנותם ולטייח את פשעי התנועה הלאומית הפלסטינית במגמה להעניק צידוק למאבק להשמדת ישראל".

את החוברת יפיצו פעילי התנועה בעשרות אלפי עותקים, בעיקר באוניברסיטאות ובמרכזים חינוכיים. החוברת מחולקת לפרקים בשם: "הם תקפו - האחריות להיווצרות בעיית הפליטים" , "הם נטשו - חיפה כמשל" , "מאז ומקדם? כמה זמן באמת התגוררו הפליטים הערבים בארץ ישראל?" , "הם גירשו - גירוש יהודי ערב", ו"הם חברו לנאצים - הקשר בין התנועה הלאומית הפלשתינית לנאצים ואחריותה לרצח מאות אלפי יהודים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

"הנסיון הזה לא סבבה" תפילת החתן המיוחדת שריגשה את המוזמנים

קרא עוד