סגור

מפגע ביוב קשה ליד כביש חוצה בנימין

הביוב מהכפרים הערבים באזור ביר זית זורם חודשים ארוכים באין מפריע לוואדי הסמוך, וגורם לזיהום קשה וסכנות תברואה. בתנועת רגבים דורשים ממשרדי הביטחון והגנת הסביבה להתערב בדחיפות

חדשות כיפה
כח באדר התשעח
,
15 במרץ, 2018 11:36
הביוב ליד כביש חוצה בנימין

הביוב ליד כביש חוצה בנימיןצילום: תנועת רגבים

תנועת רגבים שלחה אתמול (ד') פנייה דחופה למשרדי הביטחון והגנת הסביבה בדרישה לטפל במגע ביוב קשה סמוך לכביש חוצה בנימין.

כל מי שנוסע על כביש 465 – כביש חוצה בנימין, סמוך לעיר רוואבי וליישוב עטרת, לא יכול להתעלם מריח הביוב החריף שאופף את הסביבה. במשך תקופה ממושכת ובאין מפריע, זורם במרחק מטרים ספורים מהכביש נחל של ביוב גולמי, הנשפך היישר לוואדי חמאם הסמוך. 

מקור הביוב הינו באחד או יותר מהיישובים הערבים הסמוכים לכביש: הכפרים יברוד וג'יפנא או העיירה ביר זית בה פועלת גם אוניברסיטה גדולה בה לומדים כ-15 אלף סטודנטים. 

הביוב זורם לאורך נתיב של מספר קילומטרים בהם נוצרים מפגעים רבים ומגוונים של ריח, יתושים, זיהום סביבתי קשה ובעיות תברואתיות נוספות. 

בעקבות כך תנועת רגבים הוציאה פניה דחופה לשר הביטחון ליברמן, לשר להגנת הסביבה זאב אלקין, ולגורמי המנהל האזרחי, בדרישה לטפל בבעיה החמורה. 

"עצוב שאנו מוצאים את עצמנו שוב ושוב כמעט לבד במקרים מעין אלה, שעה שארגונים העוסקים בזכויות אדם ובאיכות סביבה מתעלמים ממפגע זה ודומים אליו, כי זה לא נח להם מבחינה פוליטית", אמר ישי חמו, רכז הפעילות של תנועת רגבים ביו"ש. 

"אנו דורשים מהרשויות לדאוג להשבת המצב לקדמותו ולשיקום המרחב, וגם לנקוט באמצעים פליליים כנגד האחראים על הזיהום ולחייב אותם בכיסוי עלות שיקום המקום".

הביוב ליד כביש חוצה בנימין

הביוב ליד כביש חוצה בנימיןצילום: תנועת רגבים

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דו"ח שנתי - דרך האינטרנט. אילוסטרציה צילום: pexels (bruce mars)

סוף סוף: במס הכנסה מאפשרים להגיש דו"ח שנתי באינטרנט

קרא עוד