סגור

שבת ראשונה של תחבורה ציבורית בטבריה

למרות התנגדויות רבות בעיר, אוטובוס השבת של עיריית טבריה יצא היום לנסיעת הבכורה שלו. על האוטובוס ניתן היה למצוא את ראש העיר, רון קובי, מקדם היוזמה: "מדובר במהפכה של ממש"

חדשות כיפה
ד באדר א'
,
09 בפברואר, 2019 20:52
ראש עיריית טבריה, רון קובי

ראש עיריית טבריה, רון קוביצילום: פלאש 90

חרף התנגדותם העזה של גורמים דתיים בעיר, קו האוטובוס שמפעילה עיריית טבריה בשיתוף ארגון "נוע תנוע" החל לפעול היום (שבת) לראשונה בעיר הקודש. לנסיעת הבכורה הצטרף ראש העיר, רון קובי, שקידם את היוזמה. האוטובוס יפעל שלוש פעמים ביום, ויחבר בין השכונות בעיר לטיילת שלה.

התושבים הדתיים בעיר הקודש מוחים על חילול השבת בחסות העירייה, וכן שבירת הסטטוס קוו בעיר. יש לציין כי הנסיעה באוטובוס נעשית ללא תשלום, וכי לוח הזמנים של הקו מפורסם לפני כניסת השבת.

לנסיעה הצטרפו גם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ומועמדים נוספים לכנסת מטעם המפלגה, כמו גם פעילים ב"צעירי ישראל ביתנו", והביעו תמיכה ביוזמה. "טבריה החזירה לעצמה היום מה שנלקח ממנה לפני שנים - את היכולת לבחור", אמר פורר באירוע. "אני מברך את ראש עיריית טבריה על המהלך ומקווה שזוהי רק תחילתה של דרך חדשה שבה יכבדו איש את רצונו של רעהו, וכפי שתושבי השכונות החרדיות יזכו לשמור את השבת כדרכם, יוכלו שאר תושבי טבריה והתיירים להגיע בתחבורה ציבורית לטיילת שוקקת החיים".

קובי הודיע על היוזמה בתחילת החודש, אז הסביר: "במהלך החודש האחרון קיבלנו תלונות רבות מקרב המבקרים בסופי השבוע על היעדר מקורות תחבורה ציבורית בשבת. מדובר במהפכה של ממש". עוד הסביר כי הקו נועד לסייע "לאותם תושבים שידם אינה משגת" לרכוש רכב פרטי, וכן יסייע בפתרון מצוקת החנייה הנגרמת מכמות המטיילים בעיר בסופי שבוע.

09.02.2019

1. בושה לאתר (יוסי)

איך אתם לא מתביישים להעלות כתבה כזו??????????????????????
חשבחי פעם שאתם דתיים!!!
השבת אינה שייכת לגורמים דתיים
מחלליה יומת.!

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2019

2. על אלה אני בוכיה (שיראל)

שבת היא מלזעוק

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2019

3. רון קובי אדם רשע (אריק)

מי שפוגע בקדושת השבת יקבל רק קללה ומארה .

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2019

4. מזכיר לי את הדמויות של הרשעים החסר מחשבה מהספרים של רבי מנדל... אני רק מחכה לסוף! (אביגיל)

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2019

5. כפיה דתית תמיד גרמה התרחקות. להערכתי הפעלת תחבורה ציבורית בכל הארץ רק (הפוך, גוטה)

תגרום לקירוב לבבות, באופן פרדוקסלי, בדיוק כפי שהציונות החילונו-אפיקורסית לאחר זמן מוצאת את עצמה עם אוכלוסיה שברובה מסורתית או דתית.

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2019

6. הגיע הזמן טבריה (ארז)

חזק ואמץ הגיע הזמן קדימה הפועל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר