מועצת הרבנות הראשית: סוחרים בקדושת השבת

לראשונה מגיבה מועצת הרבנות הראשית בנוגע לעבודות הרכבת בשבת: "ישנם כאלו המנסים להטמיע בלב העם מושגים שהם במהותם נוגדים את דת ישראל, לצערנו לא רק בתחום השבת"

אביטל טרקיאלטאוב 08/09/16 16:45 ה באלול התשעו

מועצת הרבנות הראשית: סוחרים בקדושת השבת
לשכת הרב לאו, צילום: לשכת הרב לאו

שבועיים לאחר שפרצה הסערה הציבורית והתקשורתית סביב נושא עבודות התשתית והפיתוח ברכבת בשבת, מועצת הרבנות הראשית לישראל מגיבה לראשונה בנושא.

"בעת האחרונה ישנם שהחליטו שיש מקום לסחור בקדושת השבת. על כן הם מציעים כל מיני אפשרויות לשנות את פני המדינה בשבת. גם אם לצערנו המציאות שונה בעת האחרונה, זו אינה סיבה ליתן לגיטימיות לחילול שבת" נכתב בהודעה שהוציאה היום מועצת הרבנות הראשית.

"לדאבוננו נשתנו בדורנו סדרי בראשית. ישנם כאלו המנסים להטמיע בלב העם מושגים שהם במהותם נוגדים את דת ישראל ולצערנו לא רק בתחום קדושת השבת אלא גם בנושאי קדושת הבית היהודי ובנושאים אחרים. מועצת הרבנות הראשית קוראת לכולם, הרפו ידיכם משבת קודש!! השבת איננה עומדת למקח וממכר ואין מקום לפשרות בקדושתה".

במועצת הרבנות הראשית חברים הרב הראשי, הרב דוד לאו; הראשון לציון הרב יצחק יוסף; הרב יצחק גרוסמן; הרב ישראל מאיר לאו; הרב הצבאי הראשי הרב רפי פרץ; רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא ועוד.

"קיומו של עם ישראל - פלאי" כתבו רבני המועצה. "אין עם ברחבי תבל שהצליח לשרוד מאורעות ותהפוכות היסטוריים ולהמשיך להתקיים במתכונתו כפי שנולד. אחד מהדברים היחודיים שהם התשתית לקיום זה, הינה השבת. השבת אות הברית בין העם לאלקיו מסמלת יותר מכל את קיומו של עם ישראל, והיא יסוד האמונה היהודית גם בבריאת העולם".

"כבר בעת הקמת מדינת ישראל, ובחזרת העם למולדתו ההיסטורית, ראו מנהיגי היישוב את החשיבות בשמירה על הערך המקודש - השבת. גם הם הבינו שללא שמירת שבת במרחב הציבורי לא תתכן המשך קיומה של יהדות בארץ ישראל".

רבני המועצה יצאו בקריאה "עלינו לחזק את עמידתנו למען קדושת השבת, להשתדל למנוע אפשרות שח"ו השבת תחולל בראש כל חוצות. אוי לו לדור שבימיו מערערים על יסוד זה שהוא נוגע לחיי נפש של האומה הישראלית. בזכות עמידה איתנה על שמירת השבת נזכה להיגאל כמו שאמרו חז"ל 'אלמלא שמרו ישראל שתי שבתות מיד היו נגאלין'".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר