סגור

סגן נשיא ארה"ב: "טראמפ הזמין את נתניהו לדון בשלום בארץ הקודש"

סגן נשיא ארה"ב נפגש עם ראש הממשלה בשגרירות האמריקאית בירושלים, ואמר כי נתניהו קיבל הזמנה "לדון בעניינים אזוריים". הוא הוסיף כי נתניהו הוא שביקש להזמין גם את בני גנץ

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כו בטבת התשפ
,
23 בינואר, 2020 20:47
נתניהו ופנס בשגרירות ארה"ב, הערב

נתניהו ופנס בשגרירות ארה"ב, הערבצילום: קובי גדעון, לע"מ

עסקת המאה תוצג לנתניהו וגנץ? סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, מאשר הערב (ה') את הדיווחים על כך שבשבוע הבא צפוי הנשיא טראמפ להציג את 'עסקת המאה', כפי שמכונה תכנית השלום שלו למזרח התיכון.

פנס נפגש הערב, לאחר האירוע של פורום השואה הבינלאומי, עם ראש הממשלה נתניהו בשגרירות ארה"ב בירושלים, ואמר לכתבים כי טראמפ הזמין את נתניהו לפגישה בבית הלבן: "הנשיא טראמפ ביקש להזמין את נתניהו לבוא לבית הלבן כדי לדון בעניינים אזוריים ועל האפשרות של שלום בארץ הקודש", אמר פנס.

לדברי סגן הנשיא, ראש הממשלה נתניהו הוא זה שביקש להזמין גם את יו"ר כחול לבן, בני גנץ, וכי הוא קיבל את ההזמנה: "בהצעתו של ראש הממשלה, הזמנתי גם את בני גנץ יו"ר כחול לבן. הוא קיבל את ההזמנה להצטרף לנתניהו בבית הלבן", אמר פנס.

על פי דיווחים שונים הערב, תכנית המאה צפויה לכלול את החלת הריבונות הישראלית על כל היישובים ביהודה ושומרון, בנוסף לסיפוח של כ-30 אחוזים משטח יהודה ושומרון. עוד דווח כי התכנית תכלול הקמת מדינה פלסטינית מפורזת, באם יסכימו הפלסטינים להכיר בישראל.

23.01.2020

1. למה (בר כוכבא)

למה נתניהו המליץ על גנץ?

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2020

2. ל-1: נתניהו לא המליץ על גנץ אלא ביקש להזמין את גנץ (מסיבה פשוטה)

כי אחרי כל הפוליטיקה, יש כאן מדינה לנהל וטובת המדינה עומדת מולם (למרות מה שכל חד אומר על השני). הם מכירים בחשיבות של השני ולא מזלזלים, כאשר זה נוגע לעניינים מהותיים.
נתניהו מבין שלמרות היותו ראש ממשלה, כרגע המדינה חצויה בין שניהם, וכל מהלך חשוב צריך תמיכה גם של גנץ. גנץ מבין שיש כאן משהו מהותי למדינה וזה לא מקום למשחקים פוליטיים והסכים להיות עם נתניהו.
שניהם אנשים עם היסטוריה ארוכה של תרומה משמעותית למדינה ושניהם "מבוגרים אחראיים" מאחורי הקלעים, וזה לא קשור לשאלה "מי יותר מתאים להיות ראש ממשלה". שניהם מילאו מספיק תפקידים שמלמדים אותם, שמאחורי הקלעים, המשחק החיצוני לא חשוב.
תוצאות הבחירות די ידועות - כחול לבן והליכוד המפלגות הגדולות. כל מהלך ידרוש שיתוף פעולה, לא משנה מי בינהם יהיה ראש הממשלה ומי ראש האופוזיציה.
עלינו להגיד תודה שלמרות הפלונטר, ולמרות ההשמצות ולמרות הפילוג, עדיין, מאחורי הקלעים, דבברים המהותיים, טובת המדינה עומדת לנגד עיני ראשי המפלגות הגדולות.
ברוך השם!

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

3. איך גיבוב המפלגות העלוב המכונה "כחול לבן" הביא 35 מנדטים?? כשבראשו עומד אדם שלא נעים להגיד אבל בקושי כשיר לנהל מכולת לא יודע להתראיין , צמוד (עצבני ממש)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב הראשי לצה"ל, הרב אייל קרים צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

הרב קרים: נוהל גידול הזקנים החדש יסייע לחיילים הדתיים

קרא עוד