נסראללה מאיים על קפריסין: "אם היא תעשה זאת"

מנהיג חיזבאללה עורך נאום מתוקשר לזכרו של בכיר הארגון שישראל חיסלה. בין האיומים הרגילים על ישראל הוא איים גם על ממשלת קפריסין במידה ותאשר לישראל להשתמש בבסיסים משטחה: "תייחס אליה כמעורבת במלחמה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/06/24 19:07 יג בסיון התשפד

נסראללה מאיים על קפריסין: "אם היא תעשה זאת"
נסראללה בנאומו הערב, צילום: ללא

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב (ד') לזכרו של הקצין הבכיר של הארגון, אבו חסאן, שחוסל בידי ישראל לפני מספר שבועות. בנאומו המשיך נסראללה לאיים על ישראל, התעקש על חיבור הזירות עם עזה וגם איים על קפריסין כי תותקף אם תסייע לישראל.

בנאומו אמר נסראללה: "אנחנו מזהירים את ממשלת קפריסין מפני פתיחת בסיסיה ונמלי התעופה בפני ישראל ואם היא תעשה זאת, נתייחס אליה כמעורבת במלחמה". הוא התייחס לכטב"ם הצילום של הארגון שהצליח לחדור לישראל ולצלם באזור חיפה ואמר כי הצליח לצלם גם רחוק מחיפה. מנהיג חיזבאללה דיבר גם על הקצין שחוסל ואמר כי "ללא ספק זאת אבדה גדולה עבורנו".

המרינה החדשה בלימסול, קפריסין

המרינה החדשה בלימסול, תותקף? צילום: Konstantin Tronin,Shutterstock

חיזבאללה מנצל את הלבנונים

הערב (ד') התראיין דובר צה"ל לרשת אל ערבייה הסעודית, שם אמר כי "חיזבאללה מנצל את העם הלבנוני ובחר לעמוד לצד חמאס שחטף נשים וילדים". הגרי הוסיף כי הם יודעים את מיקומי חיזבאללה, האשים אותם בכך שהם מתחבאים בתוך אוכלוסיה לבנונית והאשים את נסראללה בכך שהוא גורר את המזרח התיכון לקראת הסלמה. "נקטנו בכל הצעדים המתאימים וחיסלנו מאות פעילי חיזבאללה עד כה".