סגור

חסידי השומרון

הרב יצחק קוגן מחשובי רבני יהדות רוסיה, הגיע להכנסת ספר תורה בשומרון במטרה לחזק את ההתיישבות. "היום נולדה לנו משפחה"

משה ויסטוך
י בשבט התשעז
,
06 בפברואר, 2017 13:16
רועי חדי

רועי חדיצילום: רועי חדי

אחד מחשובי רבני רוסיה, הרב יצחק קוגן, המכונה "הצדיק מלנינגרד", הגיע אמש (א') להכנסת ספר תורה במצפה יצהר שבשומרון.

הכנסת ספר התורה התקיימה בישיבת חב"ד "תומכי תמימים" שביישוב הסמוך ליצהר. ספר תורה נתרם ע"י קהילת יהודי רוסיה והוקדש לעילוי נשמת כל אלו שמסרו נפשם על קיום התורה והמצוות ברוסיה הסובייטית, ביניהם אביו של הרב קוגן עצמו, שנהרג בעת שנחקר ע"י הרוסים באישום של אפיית מצות.

במעמד הכנסת ספר התורה נטלו חלק גם חיילם וקצינים, ביניהם מח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית. הרב קוגן התרגש למראה החיילם, בירך את חיילי ומפקדי צה"ל ואמר: "היום נולדה לנו משפחה". בתוועדות חסידית שנערה לאחר הטקס, סיפר "הצדיק מלנינגרד", כי במהלך מלחמת לבנון השניה, הווא ביקר בישראל במטרה לחזק את חיילי צה"ל ולדבריו בזמן הזה הוא זכה לניסים רבים.

(צילום: רועי חדי)

מדובר באירוע, שמבחינת מועצת שומרון, הוא היה אחד מאירועי השיא של יחידת קשרי החוץ הפועלת לחיזוק קשרי החוץ של השומרון עם קהילות, חברי פרלמנט, חברי קונגרס וקובעי מדיניות ברחבי העולם.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אמר: "מסירות הנפש של היהודים שניצחה את הרשע הקומוניסטי ברוסיה, היא אותה מסירות נפש של החלוצים במצפה יצהר ובהתיישבות ביהודה שומרון וירושלים. ואותה מסירות נפש היא שתנצח את הטרור ואת הרשע בעולם".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השרה מירי רגב  צילום: חדשות כיפה

שרת התחבורה: הורים יחויבו להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

קרא עוד