חדשות כיפה

ח"כ רוזנטל נגד עבודה בשבת: "עבדות מודרנית"

חבר המחנה הציוני הגיש הצעת חוק, לפיה מעסיקים ייאלצו לשלם לעובדים בשבת שכר גבוה מאוד, "החוק יצמצם בהכרח את היקף העבודה בשבת, שכן לחלק מהמעסיקים לא ישתלם לנצל את עובדיהם"

נלחם בעבודה בשבת. ח

נלחם בעבודה בשבת. חצילום: פלאש 90. הדס פרוש

הצעת חוק חדשה לצמצום העבודה בשבת הגיעה היום (שני) מכיוונו של ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני.

לפי הצעת החוק עובד שייאלץ לעבוד בשבת, ולא יקבל יום מנוחה חלופי, יפוצה בשכר על סך 300%. מטרת היוזמה היא להרתיע את בעלי העסקים מלהעסיק עובדים ביום המנוחה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב בין היתר כי "כיום, עובדים המועסקים שבעה ימים בשבוע ולא מקבלים יום מנוחה חלופי, אינם זכאים לתשלום מיוחד בשל שיטת העסקה זו העומדת בסתירה לתכליתו של חוק שעות עבודה ומנוחה ובניגוד למורשת ישראל. כמו כן,הדבר פוגע באיכות חייו של העובד בכך שנשללת ממנו הזכות ליום מנוחה".

בהמשך צוין כי "לפיכך מוצע לקבוע כי אי מתן מנוחה חלופית תזכ האת העובד בתשלום בסכום השווה לשלוש פעמים שכרו הרגיל ביום עבודה".

ח"כ רוזנטל התייחס לדברים והדגיש כי הצעתו מגיעה מהכיוון החברתי, "מטעמים סוציאליים, אני סבור שנכון להגביל את העבודה בשבת. כל עובד זכאי ליום מנוחה שבועי אחד לפחות. על פי הלמ"ס 92 אלף איש עובדים כיום 7 ימים רצופים בשבוע ללא חופשה וחלקם לא מבחירה".

לדבריו, "זו עבדות מודרנית. על פי ההצעה שלי יזכו עובדים כאלה לפיצוי  בגובה של 300 אחוז משכרם. החוק יצמצם בהכרח את היקף העבודה בשבת, שכן לחלק מהמעסיקים לא ישתלם לנצל את עובדיהם".

 

08.01.2018

1. הצעה לוקה בחסר (אליעזר)

הרי ברור שאם התקבל חוק כזה, הרי העבדות בשבת ודאי תימשך, משום שכל מעסיק בר דעת יתן יום מנוחה חלופי באמצע השבוע .
השאלה היא ,מהי התועלת עבור ה"עבד תורן של בלייני השבת", את מי הוא יפגוש ביום שלישי בביתו , את ילדיו הקטנים שבבית הספר ?, או הגדולים שחזרו לצבא?, מתי הוא יוכל להיפגש אם אשת נעוריו? בקיצור אין בהצעה הזאת שום תועלת סוציאליסטית עבור "עבדי שבת", מדברים גבוהה גבוהה בעד שוויון , למעשה בונים בשתי ידיים סמולניות מדינת אדונים ועבדים של ניטשה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוחמות ולוחמים. תמונת ארכיון צילום: פלאש 90. הדס פרוש

בוטל מסמך היוהל"ם: "ניצחון גדול לנשים"

קרא עוד