"הקורונה נקודתית, הריבונות תשאר לדורי דורות"

מעל 70 מתנדבים אלופים ותתי אלופים מתנועת "הביטחוניסטים" הגיעו להתנדב בבציר הכרמים של יקב הר ברכה במקום המתנדבים מחו"ל שלא יכלו להגיע. תת אלוף אמיר אביבי: "ריבונות זה גם להיות בשטח עם התושבים" יוסי דגן: "אסור לחכות עם הריבונות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 11/08/20 13:56 כא באב התשפ

"הקורונה נקודתית, הריבונות תשאר לדורי דורות"
צילום: רועי חדי

מעל 70 מתנדבים, רבים מהם אלופים ותתי אלופים מתנועת הביטחוניסטים, הגיעו היום (ג') להתנדב בכרמי יקב "הר ברכה" בכדי לסייע ליקב ולחקלאים במקום, שנקלעו למצוקה, לאחר שהמתנדבים המגיעים מדי שנה מרחבי העולם לסייע בבציר, לא יכלו להגיע בשל הקורונה. 

המתנדבים בצרו עד עתה עשרה דונמים של כרמים, והמבצע יימשך עד סוכות בו צריכים לבצור סהכ מעל 100 דונם כרמים, בהתערבות ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נמצא אישור להבאת המתנדבים מחו"ל בהמשך, שיהיו בבידוד בשבועיים הראשונים, כפי שהתקבל אישור להבאת עובדים מירדן למלונות באילת. 

חברי תנועת הביטחוניסטים הגיעו הן כדי לסייע והן כדי להעביר מסר ברור בדבר חשיבות החלת הריבונות דווקא עכשיו. "המקום הזה הר ברכה, הוא מפתח מאוד משמעותי ששולט על מרחבים מאוד גדולים והתמצאות של החקלאות זה מכפיל את ביטחון" אומר תת אלוף במיל' אמיר אביבי העומד בראש תנועת הביטחוניסטים".

"הקורונה היא מתנה לריבונות. כולם עוסקים בזה וזה הזמן הטוב ביותר לריבונות. העולם עסוק בדברים אחרים. אנחנו יכלים להתמקד בהחלת הריבונות. הקורונה היא בעיה נקודתית לחצי שנה לשנה והיא תפתר. הריבונות היא לדורי דורות ואת זה חייבים לעשות את זה עכשיו לפני הבחירות בארה"ב ולפני שייכנס נשיא חדש לבית הלבן", הוסיף אביבי.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, שהגיע לסייע בבציר, אמר: "מרגש להיות פה. נטענו כאן את הכרם יחד עם ניר לביא ומשפחת לביא לפני כמה שנים.  לראות כאן את הבציר של ענבים זה מרגש מאוד. עוד יותר מרגש זה לראות אתכם כאן דווקא בזמן כזה של קיטוב בחברה הישראלית,  זה מוכיח כמו שתמיד חשבתי שאתם אלופים לא רק בצבא, אתם אלופים גם באזרחות.  ומראה שאנחנו עם אחד ונוכל להביא ריבונות מלאה על כל היישובים. בסוף, כל מה שאנחנו  עושים כאן בבנייה, בנטיעות ובחקלאות, הכל כדי להביא מיליון יהודים לשומרון וזה מביא אותנו לריבונות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר