סגור

פלשתינים תקפו מתיישבים בשומרון: "ניסיון לינץ'"

פורעים פלשתינים תקפו קבוצת חקלאים יהודים, סמוך ליישוב מעלה שומרון, במוטות ובאבנים, מספר מתיישבים נפצעו, והם השיבו אש והניסו את התוקפים. יוסי דגן: "מחבלים ניסו לבצע לינץ' ולרצוח שבעה חקלאים לאור היום"

חדשות כיפה
יג בתמוז התשפ
,
05 ביולי, 2020 17:55
ארכיון

ארכיוןצילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

עימותים והתפרעויות בשומרון. סמוך למעלה שומרון הותקפו אחר הצהריים (א') מספר חקלאים יהודים שהגיעו לעבד אדמות במקום. על פי הדיווחים מהשטח, המתיישבים הותקפו באבנים ובמוטות על ידי פורעים פלשתינים שהגיעו למקום.

יוסי דגן לאחר הגשת התלונהצילום: מועצה אזורית שומרון

מספר מתיישבים נפצעו באורח קל, אחד המתיישבים השיב אש לעבר הפורעים, ולהניס אותם. דווח כי שלושה מהם נפצעו, אחד באורח בינוני ושניים קל, ופונו לבית החולים בעיירה סלפית.  

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שהגיע למקום, אמר כי "מדובר בחקלאים שהותקפו על ידי למעלה מ-100 פורעים ערבים שהגיעו מכיוון בידיה. הותקפו במוטות באבנים ובסלעים. אלמלא התושייה של אחד החקלאים שהשתמש בנשקו על מנת להגן על חייו ועל חיי חבריו היה מתבצע חלילה לינץ' נוראי. ושבעה חקלאים היו נרצחים בדם קר".

אחד החקלאים שנפצעו

אחד החקלאים שנפצעוצילום: מועצה אזורית שומרון

דגן הוסיף כי על כוחות הביטחון לפתוח בחקירה: "אני מצפה ממשטרת ישראל להתייחס אליהם כמו אל גיבורים שהגנו על חייהם. לפתוח בהליכים מיידיים כנגד אותם מחבלים שניסו לבצע לינץ' ולרצוח שבעה חקלאים לאור היום. הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על שטחי C בצורה עבריינית ואלימה והיום בצורה טרוריסטית וחבלנית. צריך להתייחס לאירוע הזה כפי שהוא, כניסיון לינץ' כפיגוע לכל דבר ועניין. אני מחזק את ידי החקלאים ומגבה אותם גיבוי מלא. הם נהגו כפי שצריך, בין במעשה החקלאות שלהם ובוודאי בכך שהגנו על חייהם. כך מצופה מאזרח במדינה נורמטיבית".

ממשטרת ישראל נמסר: "מחקירה ראשונית בשטח עולה כי מספר צעירים הגיעו לאזור הוואדי בין שבי שומרון לקרני שומרון. במקום התפתחה קטטה בינם לבין מספר פלסטינים שעיבדו שטח אדמה.
כתוצאה מהקטטה מספר צעירים נפצעו באורח קל (על פי גורמי רפואה),ופונו לבית החולים לטיפול רפואי, כמו כן מהמקום פונה פצוע ככל הנראה מירי. 
כוחות משטרה וצבא במקום החלו באיסוף ממצאים וגביית עדויות ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע".

05.07.2020

1. מחבלים יהודים, גנבי אדמה. נמאס ממכם. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות  בלוד צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד