הרב לאו לרבנים יוצאי אתיופיה: יש לכם משימה גדולה

הרב ישראל מאיר לאו והרב מיכה הלוי, הגיעו לביקור מרגש בבית המדרש שנועד לתת מענה לחוסר הקיים ברבנים בני העדה האתיופית. הרב מיכה הלוי: "המקום הזה הוא מגדלור לקהילה". צפו במפגש

חדשות כיפה 30/07/17 11:21 ז באב התשעז

הרב לאו לרבנים יוצאי אתיופיה: יש לכם משימה גדולה
הרב לאו בבית המדרש, צילום: אולפני אביץ - פני קדם

בית המדרש, שהוקם על ידי רבה של קהילת יהודי אתיופיה בת"א-יפו, הרב יהודה סהלה, מתמקד בהכשרת רבנים בני העדה האתיופית. תוכנית בית המדרש נועדה לתת מענה למחסור הקיים ברבנים צעירים בני העדה שישמשו כרבני קהילות, עורכי חופות, רשמי נישואים ועוד ולצורך הגדול במנהיגים רוחניים דוברי אמהרית אשר יוכלו לתת מענה לקהילות  יוצאי אתיופיה מתוך חיבור לתרבות ולמסורת של העדה.

כחלק מהתוכנית משתתפים תלמידי ביהמ"ד בפעילות בקהילה המקומית, זאת על מנת לסייע להם לרכוש את הנסיון הנדרש לקראת פעילותם כרבני קהילות בעתיד.

https://youtu.be/OSuyhzUheJ8

בדבריו בפני התלמידים, דיבר הרב לאו בהתרגשות על מסירות הנפש של יהודי אתיופיה לארץ ישראל ולירושלים ותיאר את האתגרים בהם נתקל במאמציו לקידום ושילוב של רבנים יוצאי אתיופיה בעולם הרבנות והביע את הערכתו הרבה לתלמידי בית המדרש ולתפקיד המוטל עליהם כרבני קהילות לעתיד. 

הרב מיכה הלוי, רב העיר פ"ת וראש ישיבת עטרת נחמיה: לתלמידים שיושבים ולומדים פה יש כח עצום לחבר כבריח התיכון את כל הקהילה מצעירים ועד הבוגרים ביותר דרך מסורת הרבנות.

ראש בית המדרש הרב יהודה סהלה הודה לרב לאו על מאמציו הרבים לשילובם של רבנים יוצאי אתיופיה במערכות הרבנות הראשית לישראל ועל הסיוע הרב שקיבל ממנו באופן אישי במסגרת פעילותו ברבנות ת"א-יפו.

 

הרב יהודה סהלה, רב יהודי אתיופיה בת"א-יפו וראש ביהמ"ד: "העליה הגדולה מאתיופיה לארץ ישראל היא דבר גדול מאוד, אך בשביל שהשמחה שבארץ ישראל תהיה שלמה זקוקים אנו, לא רק לעלות לארץ, אלא גם להמשיך ולהתעלות בארץ הקודש. בדיוק לשם המטרה הזו הקמנו את בית המדרש".

בית המדרש להכשרת רבנים לקהילות יוצאי אתיופיה מהווה חלק מפרויקט עולים בהצלחה ופועל בסיוע ישיבת ההסדר ביפו (עמותת מ"ה יפו). הפרויקט נוסד על ידי הרב יהודה סהלה בשיתוף עם עמותת אביב התורה וקרן איש לרעהו ונועד לתת מענה לאתגרי הקליטה וההשתלבות בחברה הישראלית.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר