סגור

הרב יהודה גליק שובת רעב במחאה על הרחקתו מהר הבית

יו"ר הקרן למורשת הר הבית הורחק על ידי משטרת ישראל מהר הבית, ללא הגבלת זמן. בתגובה הוא החליט לפתוח השבוע בשביתת רעב, עד שיתאפשר לו לעלות למקום - או עד שיובא בפני שופט

יונתן אוריך, כיפה
א בכסלו התשעד
,
04 בנובמבר, 2013 11:42
עמוד הפייסבוק של הרב יהודה גליק

עמוד הפייסבוק של הרב יהודה גליקצילום: עמוד הפייסבוק של הרב יהודה גליק

הרב יהודה גליק, יו״ר הקרן למורשת הר הבית, פתח בראשית השבוע בשביתת רעב, זאת לאחר שהוצא נגדו צו משטרתי המונע ממנו מלהכנס לשטח הר הבית - ללא הגבלת זמן. באותו צו נטען כי הרב גליק ”מסוכן“ ועלול לעורר מהומות באזור ולכן יש למנוע ממנו את הכניסה להר הבית.

גליק, בתגובה, החליט לפתוח בשביתת רעב - עד שיבוטל הצו נגדו, או לכל הפחות עד שיתאפשר לו לדון בעניינו בפני שופט. ”הר הבית הוא מרכז חיי מבחינה דתית מבחינה תודעתית ומבחינת מקור פרנסתי כמורה דרך וכבעל תואר שני בתולדות עם ישראל“, אומר הרב גליק, ”אחרי עשרות שנים שאני מדריך בהר הבית, ביום בהיר אחד החליטה משטרת ישראל לאסור עליי את הכניסה להר ללא כל נימוק וללא כל אפשרות ערעור. בלית ברירה פתחתי בשביתת רעב עד שיתנו לי להיכנס להר או יביאו אותי בפני שופט“.

החלטתו של הרב גליק עוררה התעניינות ברשת החברתית פייסבוק, כשחבריו שיתפו את תמונתו עם פתיחת שביתת הרעב. ”גליק לא מוצא חן בעיני אנשי הוואקף, ומשטרת ישראל מגבה אותם ומונעת את כניסתו להר“, כתב הרב חיים נבון, ”מעולם לא עליתי להר הבית. אבל זכותם של יהודים שמעוניינים בכך לעלות להר וגם להתפלל בו. המגבלות שמטילה עליהם המשטרה הן שערורייה טוטליטרית“.

גם שמואל שטח, מנכ“ל תנועת ”נאמני תורה ועבודה“, התייחס אף הוא לשביתת הרעב של גליק ואמר כי ”ביום שבו אנו עוסקים כל כך הרבה בהפגנה נגד/בעד נשות הכותל ראוי להסתכל מעט למעלה ולראות מה קורה על ההר. עליתי להר הבית למרות שאין לי שום כוונה לחמם את האזור הנפיץ הזה ואינני עסוק בחלומות משיחיים. הנקודה היא שהמצב שם צריך לעניין כל אדם שחופש הפולחן, זכויות אדם, כיבוד החוק ואחוות עמים הם נר לרגליו“.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד