סגור

העיתונאי הבכיר מודה: "טעיתי כשתמכתי בהתנתקות"

אחד העיתונאים הבכירים בישראל, סבר פלוצקר, הודה בטור שכתב על רקע המהומות ברצועה כי פינוי גוש קטיף היה טעות, "עזה תקועה בגרוננו, כיום יותר מבקיץ 2005...לו נשארה ישראל בעזה, האלימות הייתה פוחתת"

משה ויסטוך
ב בסיון התשעח
,
16 במאי, 2018 11:03
הפינוי מגוש קטיף

הפינוי מגוש קטיףצילום: Pierre Terdjamn/Flash90

אחד מהעיתונאים הבכירים בישראל, סבר פלוצקר, הודה היום (רביעי), על רקע המהומות האלימות על גדר המערכת ברצועת עזה, כי ההתנתקות הייתה טעות והיה עדיף לו ישראל הייתה נשארת באזור שפונה.

"מסקנה מדינית עגומה עולה מההתפתחויות האחרונות בגבול עזה", הוא כתב בטור שכתב ב'ידיעות אחרונות', "הניסוי ששמו התנתקות נכשל"

לדבריו, "בעזה לא שולטת הרשות הפלסטינית, כפי שציפו תומכי ההתנתקות ואני ביניהם. עזה נמסרה לידי חמאס". עוד הוא אמר כי ארגון הטרור העזתי, "כונן משטר צבאי פרוע רודף עימותים ונטול יעדים אזרחיים".

פלוצקר הוסיף כי "עזה תקועה בגרוננו, כיום יותר מבקיץ 2005, והעזתים תקועים בגרוננו, היום יותר מאז". העיתונאי הוותיק אמנם מתח ביקורת על הסגר ישראל מטילה בעזה אך לא תלה את המצב הקשה באזור רק בזה, "הסגר שלנו החמיר את המשבר ברצועה, אבל לא חולל אותו. חוללה אותו העובדה שגורל תושבי עזה הופקד, כלומר הופקר, בידי ארגון טרור איסלאמיסטי, אכזרי, אלים, בלתי חוקי, בלתי כשיר ובלתי מוכן לשלוט כממשלה אחראית".

על תמיכתו בתכנית של אריאל שרון, במסגרתה גורשו אליפ תושבי גוש קטיף, אמר כי "במבט לאחור ההתנתקות הייתה טעות. אני מודה שטעיתי כשתמכתי בה, אף שהייתי בין המסויגים". לדעתו, "לו נשארה ישראל בעזה", המצב הכלכלי של תושבי העיר היה משתפר ו-"האלימות הייתה פוחתת"

16.05.2018

1. כלומר, הוא מסתכל על מה טוב לעזתים... (הלל)

"לו נשארה ישראל בעזה", הוא מסכם, המצב הכלכלי של תושבי העיר היה משתפר ו-"האלימות הייתה פוחתת". נחמד מאד. אבל אחת הטענות העיקריות בעד ההתנתקות היתה שזה יציל חיי חיילי צה"ל וגם של אזרחים - את זה הוא כבר שכח? העיקר הוא הכלכלה בעזה??

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2018

2. ההתנתקות הייתה טעות??? זה היה פשע נגד עם ישראל והפושעים יצאו בזיל הזול (יהושע סולטן)

חכם עינו בראשו. קל להיות חכם אחר מעשה. אם הייתה אחת האוכלוסיות צריכה להסתלק בעזה, זאת לא הייתה האוכלוסייה היהודית. לטווח הקצר ביותר, השתלם כנראה לפגוע במעטים מול רבים ולגרש אוכלוסיה יהודית חלשה כשידעו מראש שהעולם ישתוק על זה כפי שהורגל בעבר הלא רחוק. לא היה אומץ להפעיל את השכל הישר אלא העדיפו לפנטז בהקיץ על עתיד שאין לא אחיזה במציאות. המוח הסתום לא ראה, או שהוא לא רצה לראות, את שלוש המלחמות שאירעו מאז ביצוע הפשע נגד העם היהודי, ואת העידוד שיהיה בדעת קהל העולמית שבניגוד לציפיות המדומות, תמכו פתאום עוד יותר במחבלים ותומכיהם. הם התעודדו מגירוש היהודים מקל וחומר. תחילה חשבו שאת יהודי עזה איאפשר להזיז לעולם, וכן האויב הפנימי חלם לכל היותר על עקירת נצרים ולא יותר. אבל כשראו בעולם שאת עזה אפשר לטהר מהנוכחות היהודית תוך יומיים, אז הגיע התור שלהם לחלום על כמה זמן ייקח להעיף את שאר היהודים ושאר חלקי הארץ. אם אדון פלוצקי רוצה לחזור בתשובה, שישתמש בבמה התקשורתית שלו ויצדד בעד השבת היהודים לעזה ותיקון המצב על ידי יהוד מלא של הרצועה.

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2018

3. בדיחה גרועה (מאירו)

"עתונאי בכיר" הגיע הזמן שנבין שעתונאי אינו אלא עתונאי, לא יותר מזה, בן אדם ככל האדם, ולעיתים פחות מזה.ואם הוא שוטה הרי הוא שוטה בכיר.
יתכן שמבין בכלכלה יותר מבן תמותה רגיל (גם זה ספק גדול, למרות המבט הרציני שהוא משווה לפניו), אך מכאן ועד הבנה בענינים אחרים - רחוקה הדרך.

הבעיה היא שעתונאים בעלי אג'נדה מנהלים את המדינה בלי שנבחרו לכך. הם אינם אשמים, אשם הציבור הרחב שמאזין לכל מילה שלהם, וגם כאשר יוכיחו אלף פעמים שאינם מבינים ואינם צודקיפ, הציבור ממשיך להאזין להם.
כאשר הציבור יפסיק להחשיב את העיתונאים רק בגלל שהם עיתונאים, ויתיחסו לכל אחד לפי ענינו ודעותיו, אזי גם העיתונאים יחזרו למקומם הטבעי, כמשרתי הציבור ולא אדוניו.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2018

4. גם אחרי שמודה בטעותו אין לו מילה אחת של בקשת סליחה (בן יהודה)

מה עם המשפחות שארסו להם את החיים?? מה עם האנשים שהתאבדו?? מה עם הילדים אל אותם משפחות?? מה עם הסבל המיותר של אלפי אנשים?? חוסר ההתיחסות שלו זועק לשמים: צבוע!!! אתה שותף לפשע, ותיתן את הדין כמו האחרים!!

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2018

5. ראשי ההתנקנקות שלמו ביוקר (aiko)

היכן הם היום?
קצב
חלוץ
שרון(שם רשעים ירקב)
ניסו שחם גס הרוח
ועוד ועוד
יש דין!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: כיפה

פ"ש עם ח"כ: השרה גילה גמליאל

קרא עוד