גרסאות סותרות: מה גרם לשריפה החדשה בדומא?

השריפה האחרונה בכפר דומא מצטרפת לשורת שריפות עלומות בשנים האחרונות. במשטרה אמרו כי האש התלקחה עקב קצר חשמלי, אך תושבים טענו שלא היה חשמל בחדר והאשימו את המתנחלים בהצתה. תושב הכפר הפנה את האשמה דווקא לאחד מבני משפחת דוואבשה

חדשות כיפה
א בסיון התשעח
,
15 במאי, 2018 11:13
בית שנשרף בכפר דומא

בית שנשרף בכפר דומאצילום: Haytham Shtayeh/Flash90

בסוף השבוע האחרון נשרף בית של אחד מבני משפחת דוואבשה בכפר דומא. לצד טענות המשטרה לקצר חשמלי והאשמת המתנחלים על ידי תושבי הכפר, פרסם היום (שלישי) אבישי גרינצייג ב'מעריב' כי יש מי שבכלל מאשים את אחד מבני המשפחה.

בלילה שבין חמישי לשישי בשבוע שעבר נשרף ביתו יאסר סאלח דוואבשה בכפר דומא. דוואבשה הצליח להימלט ללא פגע אך נזק כבד נגרם למבנה. בעקבות המקרה טען האחראי על ההתנחלויות ברשות הפלסטינית, רסאן דגלאס, כי מתנחלים הציתו את בית המשפחה באמצעות בקבוק תבערה. לעומת זאת, במשטרה אמרו כי על פי הממצאים בשטח נראה שמדובר בקצר חשמלי ולא בהצתה מכוונת.

חוסיין סאלח דוואבשה, אביה של ריהאם שנספתה בהצתה המפורסמת לפני כשלוש שנים יחד עם בעלה סעד ובנם עלי, משוכנע כי מתנחלים עומדים מאחורי השריפה האחרונה. בריאיון ל'מעריב', הוא טען כי "אי אפשר להאמין למה שהמשטרה מספרת. הם אומרים שמדובר בקצר חשמלי, אבל אין בכלל חשמל בחדר ממנו התחילה השריפה. המתנחלים רוצים לגרש אותנו מהכפר ומנסים להצית לנו שוב ושוב את הבתים, אך זה לא יעזור להם".

גם במקרה נוסף של שריפת בית של משפחת דוואבשה קבעה המשטרה שמדובר בשריפה שנגרמה מקצר חשמלי, וכי אין חשד לפלילים, אלא שבעל הבית, מנור דוואבשה, טען כי בחדר לא היה חשמל ולכן לא ייתכן שמדובר בשריפה שנגרמה מקצר. 

השריפה האחרונה בדומא מצטרפת לשורת שריפות והצתות עלומות של בתי משפחת דאוובשה בכפר בשנים האחרונות. אחד התושבים שביתו נשרף אף טען בראיון כי נאסר דוואבשה, אחיו של סעד, הוא האשם באחריות למעשים. הוא צוטט טוען כי "נאסר שורף את הבתים כדי לעשות רעש ושידברו על הפיגוע בתקשורת, הוא רוצה שלא יפסיקו לדבר על הרצח. אתה יכול לדבר עם השב"כ שיעצרו אותו?" 

אז מה באמת גרם לשריפה האחרונה בבית בכפר דומא, ומי באמת עומד מאחורי המעשה? נכון לעכשיו נראה כי אין תשובה אחת המקובלת על כולם, אלא שלל גרסאות סותרות.

15.05.2018

1. משהו רע קורה במשטרע (לא טעות דפוס) (קאטו הזקן)

מכריזים פעמיים על קצר בדירות שלא מחוברות לחשמל. מהתחלה היה ברור שיש שם סכסוך דמים ארוך. הנערים שנתפסו וסבלו וסובלים עינויים - חפים מפשע. המשטרע לא נותנת לעובדות לבלבל אותה. יש לה אג'נדה. ככה היה העם הרב טלבי, ככה עם גיספאן ועוד. מיד מודיעים שזה לא אירוע חבלני, בלי לבדוק, וגרוע מזה רק אחרי מאמץ ארוך מודים שהיה חבלני.
וגם אני אומר שצריך לפזר מיד את כל הצמרת הבטחונית - צבא משטרה שב"כ שב"ס - שנמצאים בין השמאל לשמאל הקיצוני. להכניס במקומם את אלה שנזרקו מהמערכת כי היו ימניים מדי לאומים מדי נחושים מדי ודתיים מדי. עכשיו לפני שיהיה מאוחר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סקר מנדטים חדש: כחול לבן מתרסקת. הליכוד בשיא מנדטים

קרא עוד