בית המשפט המחוזי: יהודה גליק לא יוכל לעלות להר הבית

בית המשפט המחוזי הפך ההחלטה לאשר ליהודה גליק לעלות אחת לחודש להר הבית. גליק צפוי לערער על ההחלטה

חנן גרינווד, כיפה 04/06/15 11:44 יז בסיון התשעה

המטה המשותף של תנועות המקדש, צילום: המטה המשותף של תנועות המקדש
המטה המשותף של תנועות המקדש, צילום: המטה המשותף של תנועות המקדש

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעור הפרקליטות וקבע כי יהודה גליק לא יוכל לעלות אחת לחודש להר הבית. בכך הפך בית המשפט את החלטת שופטת בית המשפט השלום שקבעה כי יוכל לעלות ללא סלולרי להר.

בתחילת מאי קיבל בית משפט השלום בירושלים את ערעורו של יהודה גליק על הדרתו מהר הבית, והורה למשטרה לאפשר לו לעלות להר הבית פעם בחודש. עם זאת לאור טענות המשטרה אוסר עליו בית המשפט לעלות להר עם מצלמה או טלפון חכם. על פי ההוראה, מועד ושעת הביקור ייקבעו באופן בלעדי על ידי המשטרה, וזו תודיע למשיב 24 שעות קודם לביקור על מועדו.

גליק עירער על החלטת המשטרה שדרשה לאסור עליו לעלות להר הבית עד תום ההליכים בתביעה שהמשטרה עצמה הגישה נגדו. לטענת המשטרה אחת המתנפלות המוסלמיות הקבועות בהר הבית נפלה, וטוענת שגליק הדף אותה.

גליק ביקש מבית המשפט השלום להורות למשטרה לאפשר את כניסתו להר הבית, ולהפסיק את הפגיעה בחופש הגישה שלו למקום, ובעיסוקו כמדריך בהר הבית. גליק טען שאם המשטרה טוענת למסוכנותו כלפי המתנפלות המוסלמיות, הוא מסכים לעלות להר אפילו כשהוא קשור לכסא גלגלים.

בית המשפט השלום אסר בהחלטתו על גליק: "להחזיק טלפון חכם או מצלמה בעת הביקור, על מנת שלא יוכל להתגרות ביצבור המוסלמי כפי שנטען על ידי המשטרה שעשה באירוע נשוא כתב האישום". בית המשפט גם אוסר על גליק: "לקרוא כל קריאה בקול רם לעבר ציבור כלשהו".

במהלך הדיון היום קבע בית המשפט המחוזי כי קיימת אפשרות סבירה התרחשות של אירוע אלים בעת נוכחות של גליק בהר הבית, והדבר עלול להביא להסלמה במקום. לדברי בית המשפט מחומר הראיון עלה כי גליק אינו מקבל את מרות השוטרים, התגרה בשוטרים וצילם אותם כדי להוכיח שהם מצדדים באנשי הווקף.

עוד הוסיף השופט כי הר הבית אינו מקום רגיל אלא רגיש במיוחד, ובו שורר מתח רב בין הקבוצות השונות ואיש אינו יכול להבטיח שאירוע דומה לאירוע בגינו נשפט גליק, טענה כי הכה אישה ערבית, או חמור ממנו לא יתרחש שוב. לכן, קבע בית המשפט כי " קיים יסוד סביר לחשש כי הימצאות המשיב בהר הבית עלולה לסכן את ביטחונו של אדם וביטחון הציבור". עוד טען כי "המסוכנות והסכנה להתרחשות אירועים דומים לא חלפה, ומכאן שאין כל הצדקה לבטל או לשנות את התנאים שנקבעו בעבר, לפיו המשיב יורחק מהר הבית עד לתום ההליכים התלויים ועומדים כנגדו".

יהודה גליק צפוי לערער על ההחלטה

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר