מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

גלנט: "ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא את החטופים"

שר הביטחון קיים הערכת מצב עם השב"כ בסיומה אמר כי המידע שמוסרים מחבלי החמאס הוא "העיניים של חיילי צה"ל בעזה" | עוד התייחס למטרה העליונה של השבת החטופים: "כל הזמן בראש סדר העדיפויות"

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/11/23 19:59 ז בכסלו התשפד

גלנט: "ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא את החטופים"
שר הביטחון גלנט, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר הערכת מצב במרחב הדרום של שירות הביטחון הכללי, ובמפקדה הקדמית של אוגדה 162. בתום הביקור אמר: "הפעולה של שב"כ בחקירה של מחבלים שנתפסו בשטח על ידי הכוחות, לצד עבודת הרכזי השב"כ בתוך רצועת עזה עם הכוחות המתמרנים, היא מרכיב מכריע שהופך להיות העיניים שבאמצעותם הכוחות יודעים לאן ללכת".

"החמאס מבין רק כוח"

עוד המשיך ואמר: "כל לוחם שמתמרן בשטח מבין שבאמצעות התמרון שלו מושגות שתי מטרות חשובות - ראשית להילחם ולהכריע את החמאס, לפגוע במחבלים, במי ששלוח אותם, במפקדים הבכירים שלהם ובתשתיות שלהם". לדבריו, "הם מבינים היטב גם שבפעולה שלהם הם מביאים להחזרת החטופים מוקדם יותר. כל לוחם מבין היטב את מה שכולנו מבינים - ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא את החטופים. החמאס מבין רק כוח".

גלנט

גלנט צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

לדברי שר הביטחון, "אני מסתכל בכל הערכת מצב, בכל דיון ובכל ישיבה על המטרה הזו כמטרה מרכזית - להחזיר את החטופים אל ביתם. זה עומד לנגד עיני - תמונות הילדים, תמונות המשפחות ניצבות כל הזמן בראש סדר העדיפויות".