סגור

מח"ט גולני שנפצע בעזה - מונה למתאם פעולות הממשלה בשטחים

אלוף רסאן עליאן נכנס היום לתפקידו כמתאם פעולות הממשלה בשטחים, והחליף את אלוף כמיל אבו רוקון שפרש מצה"ל אחרי 42 שנה. שר הביטחון גנץ בירך והבהיר: "לא נתערב בהחלטות הפוליטיות של הפלסטינים. לא נסכים לעבוד עם חמאס"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כד בניסן התשפא
,
06 באפריל, 2021 16:51
הרמטכ"ל כוכבי עם האלוף עליאן ואלוף אבו רוקון

הרמטכ"ל כוכבי עם האלוף עליאן ואלוף אבו רוקוןצילום: דובר צה"ל

האלוף רסאן עליאן נכנס היום (ג') לתפקידו כמתאם פעולות הממשלה בשטחים ויחליף בתפקידו את האלוף כמיל אבו רוקון, אשר חותם שלוש שנים בתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים ושירות של 42 שנים במערכת הביטחון.

האלוף עליאן שירת בתפקידו הקודם ביחידה כראש המנהל האזרחי, וקודם לכן כראש מטה פיקוד המרכז, קצין חי״ר וצנחנים ראשי וכן כמפקד חטיבת גולני במבצע ״צוק איתן״.

צילום: דובר צה"ל

טקס החילופים נערך בבסיס מנהלת התיאום והקישור לעזה, בראשות שר הביטחון בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ובנוכחות חברי פורום מטכ"ל, מנהיג העדה הדרוזית בישראל, השיח' מוואפק טריף ומשפחות אבו רוקון ועליאן.

שר הביטחון בני גנץ הודה לאלוף כמיל אבו רוקון על שירות ארוך שנים ובירך את אלוף רסאן עליאן על כניסתו לתפקיד. "אני מבקש להעביר מסר מכאן - אנחנו לא נתערב בהחלטות הפוליטיות של הפלסטינים. אנחנו מדגישים שלא נסכים לעבוד עם חמאס, ארגון טרור שלקח את האוכלוסייה הפלסטינית ברצועת עזה כבת ערובה ומפיץ טרור ביהודה ושומרון. אני מקווה שהפלסטינים ידעו לעשות את החישובים הנכונים עבורם".

"הגישה שלנו כלפי רצועת עזה היא פשוטה", אמר גנץ, "אנחנו רוצים לחיות בשלום, בשקט, בביטחון וביציבות ולהשיב את הבנים הביתה. המפתח לצמיחתה הכלכלית של רצועת עזה, מצוי בהשבת הבנים ושמירת השקט. אם כך יקרה - המצב בעזה ישתפר. אם לא - נמשיך לעמוד גם עם החרב מונפת".

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר כי, "חובתו של צה״ל להיות החרב שתכריע כל איום וכל אויב, ומאידך הצורך לקיים שכנות טובה ולהבטיח מרקם חיים אזרחי באזור יהודה ושומרון וברצועת עזה. השילוב הזה מבטא באופן הטוב ביותר את האתגרים המורכבים העומדים בפני המתאם ואת התפיסה שמנחה את פעולתנו, לפיה, יצירת ביטחון איננה רק פונקציה של הפעלת כוח, אלא כוללת שילוב מאמצים ונשענת על שתי רגליים: רגל צבאית ורגל אזרחית".

הרמטכ"ל כוכבי

הרמטכ"ל כוכביצילום: דובר צה"ל

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הנכנס, אלוף רסאן עליאן אמר: "בהתרגשות רבה אני מקבל לידיי במעמד זה את תפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים. חלק בלתי-נפרד משליחות זו הוא המאמץ להשבתם הביתה של השבויים והנעדרים ושל חללי צה״ל באשר הם. נמשיך לנקוט בכל צעד אפשרי ולהפוך כל אבן על מנת להחזירם לחיק המשפחות. משימתנו הראשונה והמרכזית כצבא היא לנצח במערכה הבאה. הניצחון הזה נשען גם על פעולה חכמה שלנו בתווך האזרחי".

"המאמץ האזרחי, הלגיטימציה הבינלאומית וערכיי צה"ל והעם הם נר לרגלינו. ארגון הטרור חמאס בעזה ממשיך במאמצי ההתעצמות הצבאית, ופועל מתוך ובקרב האוכלוסייה האזרחית. לצד מחויבותנו לפעול באופן מדויק ולצמצם פגיעה בבלתי מעורבים ככל הניתן, החמאס הוא זה שנושא באחריות לכל פגיעה כזו, כאשר מנצל ומשתמש באוכלוסייה ובתשתיות האזרחיות כמחסה לפעילות הטרור. יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים תמשיך לעשות כל שביכולתה על מנת לממש את ייעודה החשוב ולתרום את חלקה בימי שגרה ובסיוע בהשגת הניצחון ביום פקודה".

14.04.2021

1. כל הכבוד לאלוף עליאן. (אזרח/ות. )

.

דווח על תגובה לא ראויה
14.04.2021

2. מינוי טוב.הרמטכל כוכבי מוכיח במינויים שרק בטחון המדינה לנגד עיניו. (לא רק המינוי הנל.)

בכל רמות הפיקוד והדרגות מוכיח הרמטכל מינויים מקצועיים , שהם נטו לטובת בטחון מדינת עם ישראל ואזרחיה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר