משרד הביטחון החל בפיתוח של מערכת הנשק "חץ 4"

מנהלת "חומה" במפא"ת שבמשרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDAׁׂׂׂׂׂׂׂׂ) החלו בפיתוח מיירט "חץ 4" עם התעשייה האווירית – הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק ומיירטי החץ

חדשות כיפה 18/02/21 15:08 ו באדר התשפא

טיל חץ 4, צילום: משרד הביטחון והתעשייה האווירית
טיל חץ 4, צילום: משרד הביטחון והתעשייה האווירית

חיזוק משמעותי נוסף לתוכנית ההגנה הרב-שכבתית המשותפת לארה"ב וישראל: מנהלת "חומה" במפא"ת וה-MDA האמריקני החלו בפיתוח הדור הבא של מיירטי ה"החץ" – מערכת הנשק "חץ 4". "חץ 4" יהיה הדור הבא במערך הטילים של מערכת הנשק "חץ", הכוללת כיום את מיירטי "חץ 2" וחץ 3". "חץ 4" יהיה טיל מיירט עם יכולות משודרגות. הוא ייתן מענה למגוון רחב של איומים עתידיים, ומתוכנן להחליף בעשורים הבאים את מיירט "חץ 2".

מערכת הנשק "חץ" הינה מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב - שכבתי. היא מורכבת ממערך גילוי מכ"מי רב עוצמה ("אורן ירוק" ו"אורן אדיר") המפותח ומיוצר ע"י חטיבת אלתא של התעשייה האווירית; ממערכות שליטה ובקרה וניהול ירי המפותחות ע"י חברת "אלביט מערכות"; וממערך שיגור ומיירטים, המפותחים ומיוצרים ע"י מפעל מל"מ של התעשייה האווירית – "חץ 2" וחץ 3". לפיתוח וייצור מיירט החץ שותפות חברות רפאל ותומר.

"חץ 2" המבצעי מאז שנת 2000, משמש כשכבת הגנה בקצה האטמוספירה, "חץ 3", שנמסר לשימוש מבצעי בשנת 2017, הינו מיירט אקסו-אטמוספרי שמהווה את שכבת ההגנה העליונה, בגבהים ומרחקים עצומים ממדינת ישראל. שני המיירטים עברו בשנים האחרונות סדרת שיפורים והוכיחו יכולת מבצעית גבוהה בסדרת ניסויי יירוט מוצלחים בישראל ובאלסקה.

שר הביטחון, בני גנץ: "לצד פיתוח היכולות ההתקפיות החיוניות, מערכת הביטחון פועלת כל העת לחסום את שמי ישראל מול איומים בליסטיים- בבנייה מתמדת של מערך רב שכבתי. פיתוח "חץ 4", יחד עם שותפינו האמריקניים, יביא לקפיצת מדרגה טכנולוגית ומבצעית בשדה הקרב העתידי, אל מול איומים שמתפתחים כל העת במרחב המזרח תיכוני ומעבר לו. אני מברך את מנהלת 'חומה' במפא"ת שחוגגת בימים אלו 30 שנה להקמתה , את הסוכנות האמריקנית להגנה מטילים ואת התעשייה האווירית, שבזכותם אנו מגנים באפקטיביות על העורף הישראלי."
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר