הספינה אח"י 'מגן', הראשונה בצי ספינות הטילים הישראלי - נמסרה לחיל הים | צפו

ספינת הטילים הגרמנית מדגם 'סער 6', אח"י 'מגן', הראשונה בצי ספינות הטילים הישראלי נמסרה לחיל הים ותגיע לישראל בשבועות הקרובים. מפקד זרוע הים: "הספינה תענה באופן מיטבי על אתגרי העתיד בזירה הימית"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 11/11/20 20:52 כד בחשון התשפא

הספינה אח"י 'מגן', הראשונה בצי ספינות הטילים הישראלי - נמסרה לחיל הים | צפו
אח"י מגן, צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל מוסר כי היום (ד'), התקיים טקס העברת דגל: מדגל גרמניה לדגל ישראל, של ספינת הטילים מדגם 'סער 6', אח"י 'מגן', הראשונה בצי ספינות הטילים הישראלי. הטקס נערך במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, מר אבי דדון ובכירים נוספים שלקחו חלק בהבאת הספינות למדינת ישראל. ספינת הטילים נמסרה מידי חברת המספנות 'Thyssenkrupp marine systems' שבגרמניה לידי זרוע הים הישראלית, ולראשונה הונף על הספינה החדשה דגל ישראל.
 
זרוע הים מצטיידת בארבע ספינות חדשות מדגם 'סער 6': 'מגן', 'עוז', 'עצמאות' ו'ניצחון' שייקלטו בזרוע הים בהדרגה במהלך השנים הקרובות. הספינה הראשונה שתגיע לחופי הארץ, אח״י 'מגן', הושקה לראשונה במאי 2019. מרגע הגעת הספינה ארצה ולאחר שתסיים את תהליך התקנת מערכות הלחימה, שרובן המוחלט מתוצרת התעשייה הישראלית, תיכנס אח"י מגן לשירות מבצעי בזרוע באופן מלא.
 
ספינות ה'סער 6' יהוו חלק בלתי נפרד מהאבנים המרכזיות בחומת המגן הימית שהקים צה״ל וכן נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה הימיים של מדינת ישראל.


 
"אח״י ׳מגן׳, הראשונה מבין ארבע ספינות המגן של הצי הישראלי, תענה באופן מיטבי על אתגרי העתיד בזירה הימית", אמר מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, והוסיף: "אח״י ׳מגן׳, כמו גם אחיותיה לסדרת ספינות המגן – היא תוצר מעולה, מדויק, מיטבי, ורסטילי – להגנה על נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל במרחבי המים הכלכליים. זו בדיוק הסיבה שאנו נמצאים פה היום, נרגשים להניף אל ראש התורן של אח״י מגן את דגל ישראל, סמלה של מדינה יהודית עצמאית, ריבונית, בטוחה ומשגשגת".

"אח״י ׳מגן׳ תתחמש במיטב מערכות ההגנה וההתקפה, במערכות לחימה הניצבות בקדמת הטכנולוגיה הצבאית העולמית, רובן המוחלט מתוצרת התעשייה הישראלית. היום, שולחים אנו את יורדי הים שלנו, לוחמיה ומפקדיה- להשיט את הספינה, את הקורבטה, אל נמל חיפה. אני מאחל לכולכם- הפלגה טובה ואיכותית, הפלגה שכל כולה שילוב של היסטוריה ושל עתיד. צאו בשלום, הפליגו בשלום וכנסו בשלום לנמל הבית, לחיי הספינות שבדרך!".

צילום: דובר צה"ל

צילום: דובר צה"ל

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר